Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

- - - - -  
Identyfikacja modliszek

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 TerraBubble

TerraBubble
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 8 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 13 sierpień 2019 - 21:36

Witam, postanowiłem zacząć przygodę z hodowlą modliszki, zamówiłem moją pierwszą modliszkę (10.08.2019) na dość dużej stronie. (mają dość duży wybór) Dziś do mnie dotarła...  jak się okazało nie była to ta modliszka, która zamówiłem czyli modliszka storczykowa  L1-2 za to otrzymałem dwie modliszki nie mam pojęcia jakie, nie były opisane. Mógłby mi ktoś powiedzieć jaki to rodzaj? Napisałem e-mail w sprawie zamówienia ponieważ to jedyna forma kontaktu z tym sklepem, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Nie wiem czy mogę podać stronę sklepu. Mogę przesłać więcej zdjęć w celu identyfikacji.

https://zapodaj.net/9213f8599815c.jpg.html

Edytowany przez TerraBubble, 13 sierpień 2019 - 21:44.

Podobne tematy: Identyfikacja modliszek     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2196 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 13 sierpień 2019 - 21:48

@TerraBubble Nie musisz podawać nazwy sklepu, bo każdy kto chociaż trochę siedzi w modliszkach będzie wiedział o jaki sklep chodzi, bo to co się wydarzyło to standard. Ta z czubkiem na głowie to albo Emphusa albo Gongylus gongylodes, wstaw takie zdjęcie, żeby wyraźnie było widać czubek. A druga ciężko stwierdzić, raczej coś ze Sphodromantisów albo Hierodul, czas pokaże.

Jak tak teraz patrzę to ta z czubkiem to na pewno Emphusa, Gongylus ma większe płaty na nogach.

#3 TerraBubble

TerraBubble
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 sierpień 2019 - 21:51

Szkoda, że tak to wygląda przykro mi trochę, że robią ludzi w bambuko wolałbym żeby nic nie przysyłali, ale dobrze że w ogóle coś przysłali.
Dodam tylko że modliszki mają się bardzo dobrze :) Jedna będzie przechodzić wylinkę tak mi się zdaje, jedna zjadła 9 muszek była tak chuda, myślałem że jakiegoś patyczaka na początku dostałem.

Tak ta z czubkiem to na pewno Emphusa, dzięki bardzo sprawdzę sobie jakie warunki jej przygotować.
Przy następnym kupnie pojadę po modliszkę osobiście, albo lepiej sprawdzę źródło. :)

Edytowany przez TerraBubble, 13 sierpień 2019 - 22:07.

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2196 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 13 sierpień 2019 - 21:58

@TerraBubble Szansa, że odpiszą na maila jest raczej nikła, także nie ma co się nastawiać. Emphusa całe życie musi jeść pokarm latający, to bardzo ważne jeśli ma się nie zaczopować, no i na rozmnożenie jej bym raczej nie liczyła.

#5 TerraBubble

TerraBubble
  • Nowy terrarysta

Napisany 13 sierpień 2019 - 22:32

@VisibleNoise Teraz już wiem dlaczego kontakt jest tylko poprzez e-mail, ciekawe czy w ogóle ktoś go odczyta, na pewno będę omijał tą stronę szerokim łukiem.
Na razie nie mam zamiaru nic rozmnażać nic jeszcze o tym nie czytałem w sumie, ale z tego co widzę to duże będą te modliszki.

#6 TerraBubble

TerraBubble
  • Nowy terrarysta

Napisany 15 sierpień 2019 - 19:50

W poniedziałek zostanie wysłana do mnie taka samiczka, a tak przygotowałem terrarium jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia chętnie wysłucham :)

Wymiary tera to 15,15,25 gilotyna, myślę czy nie dać zamiast szyby kratki dla lepszego przelotu powietrza, na górę przyjdzie jeszcze organaza na przednią szybę.

Załączone pliki

Edytowany przez TerraBubble, 15 sierpień 2019 - 19:53.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).