Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

biotop

- - - - -  
Modliszka zwyczajna na Mazowszu

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Tohu-va-bohu

Tohu-va-bohu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5092 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 sierpień 2019 - 13:37

Czołem,

Nie wiem, na ile to dla miłośników modliszek wiadomość interesująca (w razie czego proszę temat albo skasować, albo przenieść tam, gdzie jego miejsce), ale zdarzyło mi się dzisiaj w Komorowie na Mazowszu spotkać modliszkę zwyczajną. Niestety aparatu nie miałem, więc musicie wierzyć mi na słowo. Ponieważ dostępne mi źródła podają, że gatunek ten występuje głównie na południu kraju (chociaż odnotowano go też w okolicach Olsztyna), uznałem, że Wasze forum będzie najwłaściwszym miejscem na umieszczenie takiej informacji.

Cóż, panowie z Mazowsza, miejcie się na baczności.

Pozdrawiam,

T-v-b

Podobne tematy: Modliszka zwyczajna na Mazowszu     x

#2 Mistraszyk

Mistraszyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 972 dni
  • Polska / Śląskie / Bielsko-Biała

Napisany 13 sierpień 2019 - 17:31

Mantis religiosa szczególne w ostatnich latach jest  często spotykana na Mazowszu, nawet w miastach takich jak np: Warszawa. Jest to spowodowane ciepłymi miesiącami letnimi w ostatnich latach.

#3 zenek135

zenek135
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2696 dni
  • Polska / Mazowieckie / Ostrów Mazowiecka

Napisany 19 sierpień 2019 - 01:49

No dzisiaj historyczny dla mnie moment, podjeżdżam wieczorem autem na myjnię a tu na tylnej szybie modliszka :shock::eek:  Aż mnie zamurowało, słyszałem, że zaczęły się pojawiać w Warszawie itp, ale słyszeć a zobaczyć to zupełnie co innego. Nadstawiłem rękę i weszła jak te "oswojone" które kiedyś hodowałem, ale to już było parę ładnych lat temu. Dość szybko jednak odleciała i jakiś czas szybowała mi nad głową. One są pod ochroną więc pewnie prawnie zabronione byłoby złapanie i hodowanie? Zastanawiałem się potem jeszcze, że może należało ją zawieźć w jakieś lepsze miejsce np. na działki ogrodnicze. Sam nie wiem, zszokowało mnie to, ale chciałbym, aby żyła sobie na wolności jak najdłużej. Do zimy jeszcze trochę czasu.

Edytowany przez zenek135, 19 sierpień 2019 - 02:49.

#4 trollasek

trollasek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4588 dni
  • Polska / Śląskie / Żory

Napisany 19 sierpień 2019 - 10:41

Tak, łapanie i zabranie ich ze sobą to nie najlepszy pomysł, ale zostawić w lepszym miejscu(park, łąka, itd.) to jak najbardziej

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).