Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Nerwowy pyton królewski

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 madhatt3r

madhatt3r
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 19 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 30 lipiec 2019 - 11:00

Hej. Około 40 dni temu zakupiłam dwuletniego pytona królewskiego, samca. Jest on jednak dość nerwowy, co chyba jest dość rzadkie dla tego gatunku. Na samym początku, zaraz po zakupie, jak tylko chciałam go wyciągnąć, to strzelał w moją stronę. Nawet kiedy tylko wkładałam ręce do terrarium żeby je np spryskać, już gotował się do ataku. Nigdy nie udało mu się ugryźć, ale próbował wielokrotnie. Wydawało mi się że ostatnio się uspokoił, ale od kilku dni znowu się jeży i chce mnie ugryźć. Myślałam że może będzie miał niedługo wylinkę (ostatnią miał jakieś 20 dni temu), ale na razie nic po nim nie widać. 

Wyjmowałam go najpierw gołymi rękami, ale potem przerzuciłam się na gumowe rękawice (tak mi poradził sprzedawca, bo pachną sztucznie i nie jak posiłek). Nie ma problemu z jedzeniem, je dorosłą mysz co 10 dni i za każdym razem ma apetyt. W terrarium też chyba czuje się swobodnie, w dzień głównie śpi w jaskini po chłodnej stronie terrarium, a w nocy i wieczorem pełza po całym zbiorniku, wchodzi na półki i próbuje się wspiąć po szybie. Raczej nie jest zestresowany, po prostu mnie "nie lubi"  :neutral:

Macie jakieś rady jak mogę go oswoić? Czy myślicie że zawsze taki będzie? Cały czas się denerwuję że robię coś nie tak, albo że jest mu u mnie źle. Nie mam doświadczenia z gadami, wiem tylko to co wyczytałam w internecie, a jak wszyscy pewnie zdają sobie sprawę, te informacje często są sprzeczne. Kiedy brałam go na ręce w sklepie był spokojny, siedział mi na rękach zwinięty w kulkę i tyle, w domu dopiero stał się taki nerwowy. Ma ktoś doświadczenia w takiej sytuacji, albo jakieś rady?

Dziękuję za pomoc.

Podobne tematy: Nerwowy pyton królewski     x

#2 KanekiKen

KanekiKen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 54 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Oleśnica

Napisany 30 lipiec 2019 - 11:21

Myślę ,że to czas godów. Powinno mu przejść po jakimś czasie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#3 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2560 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 30 lipiec 2019 - 11:24

Opisz warunki w terra: rozmiar terra, jak grzejesz i czym, jak jest rozłożone źrodło ciepła ( czy mata zajmuje 1/3 powierzchni terra ) lub jak masz umieszczoną lampę grzewczą; czy jest basen z wodą, jaka ściółka; i najważniejsze: jaki rozkład temp w terra : na wyspie ciepła i w części chłodnej oraz w nocy. Być może ma za gorąco.

#4 madhatt3r

madhatt3r
  • Nowy terrarysta

Napisany 30 lipiec 2019 - 11:39

Terrarium jest z repti zoo, 120x45x45 cm. Jest ogrzewane promiennikiem i kablem wbudowanym w wyspę ciepła. Klosz lampy leży na górze terrarium. Myślę że wyspa ciepła zajmuje jakieś 1/3 cią. Tak, jest miska z wodą z exo terry, to chyba ta 23x18x5,5 cm. Jako podłoże używam włókna kokosowego. Na termostacie ustawiłam temperaturę taką jaka jest podana na tej stronie, 30-33 w dzień i 30-26 w dzień. Przez te ostatnie upały termostat raczej je wyłącza :) 

#5 RiderX Online

RiderX
  • Terrarysta
  • Z nami od: 163 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 30 lipiec 2019 - 12:12

Jako podłoże używam włókna kokosowego.

włókno kokosowe "Potrafi pleśnieć przy za słabej cyrkulacji powietrza, po całkowitym wyschnięciu potrafi pylić, przylepia się do karmówki (nie ma problemów z wydaleniem). Ryzyko aspiracji suchego włókna do dróg oddechowych i podrażnienia, zapalenia płuc bądź nawet śmierci. Raczej tylko do wilgotnych terrariów."

© terrarium.com.pl https://www.terrarium.com.pl/20829-podloza-stosowane-u-gatunkow-wezy-wlasciwych/

jest miska z wodą z exo terry, to chyba ta 23x18x5,5 cm

Wąż się cały nie zmieści do tej miseczki prawda?

Jest ogrzewane promiennikiem i kablem wbudowanym w wyspę ciepła.

po co żarówka jak masz kabel ?

#6 madhatt3r

madhatt3r
  • Nowy terrarysta

Napisany 30 lipiec 2019 - 12:50

Terrarium ma wiele kratek więc jest przewiew. Karmię go w pudełku poza terrarium. W terrarium są żywe rośliny (oplątwy) które wymagają spryskiwania dwa razy w tygodniu, więc przy okazji spryskuję też całe terrarium, więc nigdy całkowicie nie wyschnie. Poza tym nie używam takiej zupełnie "zmielonej" mączki tylko sprasowanych włókien marki tropical. 

Ja wiem? Jest całkiem mały. Jeśli się zwinie to się zmieści.

Na początku miałam zamiar używać tylko promiennika, ale zamówiłam ściankę, w którą wbudowano kabel. Szybko i tak doszłam do wniosku że promiennik sam nie da rady, więc kabel się przydał. Poza tym zawsze dobrze jest mieć plan B ;)

#7 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 500 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 30 lipiec 2019 - 13:41

Rada bardzo prosta. Wąż jest głodny. Spróbuj małego szczura, może uda Ci się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, i przestawisz go na szczury. Jeśli nie chapnie, to z dwa posiłki po tyle myszy ile będzie chciał, a potem conajmniej dwie, w zależności jaki jest duży... Najedzony reg to spokojny reg;)

#8 madhatt3r

madhatt3r
  • Nowy terrarysta

Napisany 30 lipiec 2019 - 14:51

Tak myślałam, dzięki :D to jest bezpieczne dawać mu tak po dwie myszy?

#9 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 500 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 30 lipiec 2019 - 15:25

Tak, zje pierwszą, po paru minutach podaj drugą.
W kwesti podłoża- lepiej zmienić. Aspen, trociny odpylone...
Ogrzewanie- od spodu, a nie promienniki czy ścianki. Wyspa ciepła u rega to strefa ciepłego dna terra. Temperatura powietrza nie jest tu tak ważna.
Pozdr

#10 madhatt3r

madhatt3r
  • Nowy terrarysta

Napisany 30 lipiec 2019 - 15:30

Tak zrobię, wielkie dzięki za pomoc :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).