Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

akwaterraria relacja foto

- - - - -  
Akwaterrarium dla żółwia wonnego, przygotowania :)

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Daniell87

Daniell87
  • Terrarysta
  • Z nami od: 43 dni
  • Polska / Pomorskie / Reda

Napisany 19 lipiec 2019 - 14:45

Witam, postanowiłem pochwalić się moim małym, skromnym akwaterrarium dla żółwia wonnego, akwarium jest standardowe, 60x30x30 i już widzę że jest strasznie małe więc długo nie zagości w naszym domu (będzie zmiana na większe). Na początek myślę że mały żółwik będzie zadowolony :) dużo czytałem o żółwiach zanim się na niego zdecydowaliśmy, i mam nadzieję że niczego nie przegapiłem :)
Załączony plik  IMG_20190719_151451.jpg   73,84K   2 pobrań
Załączony plik  IMG_20190719_151523.jpg   81,03K   2 pobrań
Akwarium jak już pisałem standard, jednak nie podoba mi się tło więc zrobiłem tylną ściankę z styropianu:)
Załączony plik  IMG_20190719_151404.jpg   92,41K   2 pobrań
Wyszło coś takiego.. Wygląda chyba dobrze, na ściance będą jeszcze kawałki korzeni a na nich rośliny.
Załączony plik  IMG_20190719_112258.jpg   65,42K   2 pobrań
Woda już zalana i się kręci,Filtr zrobiłem sam, nie ma miejsca na kubeł, wymyśliłem na szybko pudełko przelewowe, woda leci przez gąbke, ceramikę a w ostatniej komorze jest pompka która pompuje ja spowrotem do akwarium.
Na razie tyle z mojego przygotowania, niestety zaczynam urlop i nie będzie kiedy dokończyć, dodam tylko filtr będzie też wyspą dla żółwia, usypie ją kamieniami więc filtr będzie nie widoczny..

Podobne tematy: Akwaterrarium dla żółwia wonnego, przygotowania :)     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2567 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 sierpień 2019 - 10:36

A gdzie jest wyspa, żeby żówł mógł wygodnie wyjść i  cały się wysuszyć i wygrzać pod lampą ?

#3 Burger

Burger
  • Terrarysta
  • Z nami od: 37 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 21 sierpień 2019 - 11:22

A gdzie jest wyspa, żeby żówł mógł wygodnie wyjść i  cały się wysuszyć i wygrzać pod lampą ?

Z zainteresowania zapewnieniem jak najlepszych warunków żółwiowi, jakie wykazuje autor postu oraz słowa klucz przygotowania wątpię, aby o tym zapomniał. Nie zamieścił jeszcze zdjęć finalnego wyglądu akwa, więc jestem przekonany, że wyspa z lampką się tam zmieści.

Btw. jestem ciekaw jak to będzie finalnie wyglądać, nie zapomnij wrzucić zdjęć :).

#4 Daniell87

Daniell87
  • Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2019 - 17:25

Dzień dobry! Prace w akwa uważam za zakończone, woda kręciła się już od 3 tyg. Zalane osmozą tak jak planowałem, zobaczymy czy uda się uniknąć plagi glonów i kamienia na szybach, podmiany też będą na miękkiej wodzie, w akwa pływaja już głupiki wsadziłem kilka roślin na próbę a w ostatnim czasie trafił też żółw wonny :)

Ferdek ma się świetnie, oczywiście pomyślałem o wyspie, jest ułożona z kamienia, podejście jest gładkie więc bez problemu sobie poradzi, niestety jak na razie nie widziałem żeby chociaż łapę chciał na nią postawić, dlatego też nie włączam póki co lampy, jak zobaczę że jest na wyspie chodź raz to od razu ją włączę, chodź słyszałem że te żółwie nie bardzo lubią wychodzić..
Załączony plik  IMG_20190821_175502.jpg   53,65K   1 pobrań
Załączony plik  IMG_20190821_180226.jpg   83,63K   1 pobrańZałączony plik  IMG_20190821_175202.jpg   105,27K   1 pobrań
Jeszcze tylko ścianka pusta, ale trafi tam trzykrotka i jakieś oplątwy zapewne
na razie to tyle, w głowie już rodzi się plan na większe akwarium, 100x50 i może drugi żółw wonny.. Ale to już po nowym roku, pozdrawiam :)

Edytowany przez Daniell87, 22 sierpień 2019 - 05:03.

#5 Burger

Burger
  • Terrarysta
  • Z nami od: 37 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 22 sierpień 2019 - 10:07

To prawda, wonne tak mają, że większość czasu spędzają w wodzie, na wyspę wychodząc od święta. Spróbuj włączyć mu lampkę na 1 dzień i zobacz, czy wyjdzie. Mój żółw (Trachemys) nie wychodzi na wyspę jeżeli żarówka się nie świeci, albo nie ma na niej pokarmu.

Możesz zachęcić żółwia do wejścia na wyspę, kładąc mu na nią pokarm, ale tak aby zauważył, że tam jest.

Ładnie wyglądają roślinki w akwarium. Przetrwały tam z żółwiem? Ja zrezygnowałem tymczasowo z roślinek w akwa, bo nie uchowają się. Zamierzam oddzielić rośliny siatką po zakupie większego.

#6 Daniell87

Daniell87
  • Terrarysta

Napisany 22 sierpień 2019 - 13:25

Dobry pomysł, dziś po pracy włączę lampkę położę coś do zjedzenia zobaczymy czy zechce wyjść, głównie wspina się na korzeń lub podpiera o niego.
Rośliny się trzymają dobrze, wsadziłem je wcześniej jak jeszcze nie było żółwia więc myślę że już się zakorzeniły, maluch ma 4cm więc na razie nie da rady wyrwać, ale jak dorosnie to nie wiem jak to będzie :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).