Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Krocionogarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2450 dni
  • Polska / Małopolskie / Grybów

Napisany 14 lipiec 2019 - 20:32

Witam,

Chciałbym urządzić terrararium dla krocionogów. Mam tutaj pytanie, czy posadzenie jakichkolwiek roślin ma sens? Bo chciałbym mieć takie terrarium w stylu "leśny gąszcz" po którym chodzą kolorowe krocionogi, ale wydaje mi się że pogryzą wszystkie korzenie. Próbował ktoś coś sadzić u krocionogów?

#2 Lau

Lau
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5869 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Jawor

Napisany 16 lipiec 2019 - 09:57

U mnie zdrowych roślin nie ruszają. Mam np. Trzykrotkę

#3 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta

Napisany 16 lipiec 2019 - 12:33

Właśnie już szperałem po Internecie i dużo osób poleca trzykrotke, fajna roślina bo ma dużo odmian. Ewentualnie wsadze z doniczką i zamaskuje. A jak z ogrzewaniem, lepiej żarówka od góry czy kabel grzewczy na spodzie/boku? Krocionogi potrzebują ciepła nad podłożem czy ciepłe podłoże? Bo na logikę mi sie wydaje ze im głębiej tym powinny mieć zimniej ale wolę zapytać kogoś kto je ma.

#4 Lau

Lau
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5869 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Jawor

Napisany 16 lipiec 2019 - 15:29

Ja ogrzewam kablami plus termostat. Kabel mam z tyłu. Z dołu będzie powodować zbyt szybkie wysuszanie podłoża co jest bardzo niebezpieczne. Oświetlenie mam Led i włączam tylko jak podziwiam :)

#5 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta

Napisany 23 sierpień 2019 - 16:52

Terrarium już prawie gotowe, jeszcze ostatnie szlify i mogę myśleć o mieszkańcach. Ciekawi mnie czy można krocionogi połączyć ze ślimakami? Ktoś próbował?

#6 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta

Napisany 11 wrzesień 2019 - 12:41

Krocionogarium skończone, postawiłem na grzanie żarówką od góry, tak jak w naturze - słonko grzeje z góry, a im głębiej w ziemię tym chłodniej. Podłoże to całkowity humus, jedynie tam gdzie rośliny jest włókno kokosowe. Mieszkają tu aktualnie 2 małe gigasy, średni T. aoutii, parka dorosłych S. servatius i achatina reticulata. Generalnie przez dzień nic się nie dzieje, dopiero pod wieczór wychodzą spod ziemi. Teraz tylko czekam aż się rozrosną roślinki, w rogu rośnie pnący fikus, liczę że porośnie trochę ściany bo wyglądają tak brzydko goło.

Samo terrarium wygląda tak

Załączone pliki

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).