Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Czy ptasznik jedzą pasikoniki??

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 Pajecznik

Pajecznik
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 17 dni
  • Polska / Mazowieckie / Mława

Napisany 08 lipiec 2019 - 18:50

Czy pająki jedzą pasikoniki?? Dokładnie chodzi mi o SCOTOPHAEUS'a BLACKWALLI. I czy są jakieś zastrzeżenia np. że zielone są trujące a brązowe nie?? Tak przeczytałem tu na forum. Oczywiście zwierzę jest z mojej łąki a jest ona oddalona conajmniej 700m od ruchliwej drogi.

Podobne tematy: Czy ptasznik jedzą pasikoniki??     x

#2 Geckoos

Geckoos
  • Terrarysta
  • Z nami od: 193 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 08 lipiec 2019 - 19:04

powinien dać radę :P nie lepiej kupić paczki świerszczy?

#3 Pajecznik

Pajecznik
  • Nowy terrarysta

Napisany 08 lipiec 2019 - 19:12

@Geckoos ale ja tylko jednorazowo albo co półtora tygodnia tak tylko aby zapewnić mu więcej witamin i innych składników pokarmowych których nie ma w muchach. Ale boję się czy nie umrze od tego. Oczywiście później kupię jakiś "specjalny" pokarm ale na razie polega na tym co mam (muchach i może pasikonikach)

#4 Geckoos

Geckoos
  • Terrarysta

Napisany 08 lipiec 2019 - 19:45

muchach? pierwsze słyszę że ktoś karmi ptaszniki muchami :E pasikoników jest pewnie masa gatunków ale raczej nie powinny zaszkodzić pająkowi, jednak może złapać pasożyty dlatego ja nie karmię planktonem łąkowym. specjalny pokarm - co masz na myśli?

#5 Pajecznik

Pajecznik
  • Nowy terrarysta

Napisany 08 lipiec 2019 - 19:50

@Geckoos no muchami jak na razie ale muszę mu coś kupić chyba. A dałem pasikonika mu przed chwilą to się go bał i uciekał przed nim

#6 Geckoos

Geckoos
  • Terrarysta

Napisany 08 lipiec 2019 - 22:08

jak uciekał to pokarm za duży raczej albo płochliwy gatunek, nie wiem tego akurat nie znam. jeżeli to naziemny ptasznik a ma zbyt wysokie terra to może nie dać rady muchy złapać, ja na twoim miejscu jak najszybciej rozpocząłbym hodowlę karmówki, bo to groszowe sprawy a bardziej opłacalne niż ciągłe kupowanie - w przypadku większej hodowli :P

#7 Rak0cy91 W hodowli

Rak0cy91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 560 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Wągrowiec

Napisany 09 lipiec 2019 - 08:27

Nie ryzykowałbym z karmówką z odłowu. Pasożytom mówimy NIE.

#8 Pajecznik

Pajecznik
  • Nowy terrarysta

Napisany 09 lipiec 2019 - 08:46

Właśnie patrzyłem na te zwierzęta karmowe czy jakoś tak ale takie karaczany to wydają mi się za duże. Co najbardziej polecacie?? Pająk to max może 3 cm.
A jeżeli chodzi o te muchy to biorę im jedno skrzydło urywam żeby miał łatwiej bo nie wiem czemu ale sieci nie robi a mu takie ładne miejsce zrobiłem. A on albo pod kamieniami albo wchodzi po jednym patyku na górę i tam siedzi. To normalne??

#9 Geckoos

Geckoos
  • Terrarysta

Napisany 09 lipiec 2019 - 13:04

Czytałeś coś w ogóle o pająkach zanim kupiłeś? 3cm dc czy rozstawu? kup mączniki albo coś i jak za duże to tnij na pół, jeżeli całe to zmiażdż główkę żeby się nie zakopał. podpisuje się pod postem @Rak0cy91 pasożytom mówimy nie!

#10 Paneg Online W hodowli

Paneg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 276 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 09 lipiec 2019 - 13:12

Nie ryzykowałbym z karmówką z odłowu. Pasożytom mówimy NIE.

@Rak0cy91, ma rację!

Skoro stać Cię było na zakup pająka, to na pewno nie zbankrutujesz, jeżeli zakupisz karmówkę. Nie stać Cię na pełne pojemniki, kupuj na sztuki - ale broń Boże nie karm pająka zwierzętami złapanymi w środowisku naturalnym.
Podając pokarm z natury musisz liczyć się z tym iż, może posiadać pasożyty, co finalnie zaowocuje i tak śmiercią pająka.
Dodatkowo piszesz o składnikach odżywczych - uwierzysz że świerszcze czy karaczany karmione mieszankami przygotowanymi dla owadów karmowych mogą mieć więcej składników odżywczych niż pasikonik z natury ?
Osobiście kupiłem 100 sztuk karaczana szarego za 30 złotych - i od roku mam własną, dobrze prosperującą hodowlę karmówki - polecam.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).