Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Dziwne zachowanie, chory patyczak

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Milosz29

Milosz29
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 44 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 07 lipiec 2019 - 15:25

Witam, zacznijmy od tego że w moim terrarium mam 4 patyczaki, trzy mają około rok a jeden około 5 miesięcy. U jednego z nich ( ten, który ma około rok ) zaobserwowalem od kilku dni dziwne zachowanie. Wszytskie patyczaki sobie wiszą gdzieś wysoko, a tylko jeden zostaje na ziemi. Wczoraj zwróciłem na to uwage i zauważyłem, że nie potrafi się wspinać i wejść na gałązkę, szybę itp. choć ewidentnie próbuje. Delikatnie wyjąłem go. Wziąłem na rękę a później położyłem go na biurku i zauważyłem że on się po prostu po wszystkim ślizga, rusza nogami i próbuje chodzić ale stoi w miejscu, albo chodzi ale nieporadnie. Wydaje mi się że coś mu się stało z tymi ,,przyssawkami" na łapkach bo nie może się niczego zaczepić. Posadzilem go gdzieś nisko na gałązkę ale spadł. Po za tymi problemami z chodzeniem i wspinaniem wygląda dobrze. Normalnie zjada liście, często się rusza itp. Tylko, że naprawde nie wiem jaka jest tego przyczyna. Przejdźmy do karmienia, codziennie daje im nowe świeże liście dzikiej róży lub jeżyny. Żadnego problemu z tym nie ma. ( liście zrywam z krzaka, z podwórka ) Wielkość mojego terrarium 25×25. To moje pierwsze patyczaki w życiu, ale mam już je od około roku i pierwszy raz coś takiego się dzieje. Nie linieje już od dawna i osiągnął swój maksymalny rozmiar. Biedny cały czas siedzi sobie na ziemi.( ale żyje bo się rusza ). Może ktoś mi jakoś powiedzieć i pomóc o co z nim chodzi. Wysłałbym film ale nie chyba się nie wyśle bo za duży rozmiar.