Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Skakun Phidippus regius- jak długo czekać na wyklucie młodych?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 deadsociopath

deadsociopath
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1453 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 07 lipiec 2019 - 11:25

Cześć, zwracam się z pytaniem przede wszystkim do osób, które rozmnażały skakuny królewskie. :wink:

Otóż jak długo jest sens czekać na to, aż z jaj zaczną się wykluwać młode pająki?

Generalnie problem jest taki, że od początku kokon złożony przez moją samice wydawał się feralny, jest bardzo płaski, samica już w ogóle przestała go pilnować a jej samej odwłok solidnie puchnie (zapewne z powodu kolejnych dojrzewających jaj), stąd odsłoniłem delikatnie jej "hamak" wytworzony wokół samego oprzędu dla jajek, jaja wydają się być naruszone- nie tworzą gładkiego kształtu soczewki.

Stąd moje pytanie, dzisiaj mija dokładnie 3 tydzień od złożenia kokonu, do jakiego czasu warto czekać z nadzieją, że coś z tego wyjdzie?

Rozważam też przełożenie samicy do innego pojemnika, ponieważ sądząc po jej wyglądzie pewnie będzie niedługo chciała złożyć kolejny kokon.

Załączam (słabej jakości co prawda) zdjęcia kokonu.

Załączony plik  DSC_0275.jpg   127,42K   2 pobrańZałączony plik  DSC_0274.jpg   84,4K   1 pobrań

Edytowany przez deadsociopath, 07 lipiec 2019 - 12:18.