Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Idolomantis Diabolica - Modliszka Diabelska - Giant Devil Flower Mantis [INFO OGÓLNE]

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 FamilyAgression

FamilyAgression
  • Terrarysta
  • Z nami od: 331 dni
  • Polska / Małopolskie / Oświęcim

Napisany 02 lipiec 2019 - 23:17

Przeczytałem to co zawarte odnośnie hodowli tego owada, tylko mam pewne zastrzeżenie. 
Otóż w ciągu dnia bezproblemowo osiągnę temperatury, wilgotność jaką potrzebuje modliszka jednak schody zaczynają się w nocy... wymaga temp 20-22 stopni, a ja w pokoju z otwartym oknem w lecie np teraz mam 25 stopni. Pewnie troszku spadnie, ale to dużo mimo wszystko. 

Posiadam sprzęt: Ringder THC-220 i w nim wpięty fogger + żarówka 35W. Ten sprzęt chłodzący w Ringder'ze nie jest w stanie wychłodzić temp w terrarium (25 stopni w pokoju) [terrarium 80x50x50]. Co mogę poradzić. Postawić wiatrak ? Są jakieś skuteczne sposoby? Terrarium z każdej strony ma moskitiere.

Podobne tematy: Idolomantis Diabolica - Modliszka Diabelska - Giant Devil Flower Mantis [INFO OGÓLNE]     x

#2 Arcticu

Arcticu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 212 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 lipiec 2019 - 08:31

Diabolica potrzebuje sporych temperatur :D 30-35 stopni w miejscu ciepła, co jak dla mnie jest lekką przesadą, no ale okej.

Terrarium, super pomysł :D Ładny wystrój i git. Ale w tym momencie, porównujesz otwarte okno z zamkniętym, a na mój rozum, jak zamkniesz, to się zwiększy.

Jeżeli chcesz by Modliszka miała te 22-25 stopni w nocy, a w pokoju są niższe temperatury, to po prostu nałóż kabel grzewczy od tylnej ścianki terrarium i włączaj w nocy :D [Pamiętaj o termoregulatorze]

#3 FamilyAgression

FamilyAgression
  • Terrarysta
  • Z nami od: 331 dni
  • Polska / Małopolskie / Oświęcim

Napisany 03 lipiec 2019 - 17:50

Ale w tym momencie, porównujesz otwarte okno z zamkniętym, a na mój rozum, jak zamkniesz, to się zwiększy.
Jeżeli chcesz by Modliszka miała te 22-25 stopni w nocy, a w pokoju są niższe temperatury, to po prostu nałóż kabel grzewczy od tylnej ścianki terrarium i włączaj w nocy :D [Pamiętaj o termoregulatorze]

Zgadza się, na mój też tak to wygląda :-)
Dlatego właśnie napisałem, że nawet jak mam otwarte okno w nocy to ta temp. w lecie jest lekko za wysoka. Stąd pytane o patent jak ją jeszcze troszkę obniżyć?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).