Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Sprzątanie/przechowywanie świerszczy.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta
  • Z nami od: 154 dni
  • Polska / Śląskie / Jaworzno

Napisany 23 czerwiec 2019 - 16:35

Cześć,

Zakupiłem ostatnio wylęg świerszcza dla pająków ok 100ml. Zeszło mi ich może z 50 może 80 sztuk, reszta padła w ciągu 4 dni.

Nie są to ogromne straty aczkolwiek szkoda, żeby zwierzaki się męczyły. Dostawały codziennie porcję ogórka, na następny dzień resztki wyrzucałem, pojemnik fakt, był dla nich raczej zbyt mały, natomiast wentylacja też w nim była ok.

Moje pytanie brzmi jaki jest stosunek ilości świerszczy do pojemności pudełka? 

Kolejnym pytaniem jest to w jaki sposób (skuteczny) sprzątać im odchody? Ciężko mi sobie to zobrazować, aby wyciągnąć wytłaczanki i one nagle dostaną szajby a w rezultacie w domu będę miał 200 ochoczo biegających świerszczy. Ktoś, kto zajmuje się np hodowlą tej karmówki jest w stanie mi to nieco rozjaśnić? Myślałem o tym, żeby na czas sprzątania przekładać je do innego pojemnika ale to wiąże się z tym, że muszę wyjąć z nimi te wytłaczanki na otwartą przestrzeń.

Z góry dziękuje za pomoc i poświęcenie chwili uwagi.

Podobne tematy: Sprzątanie/przechowywanie świerszczy.     x

#2 Rak0cy91 W hodowli

Rak0cy91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 623 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Wągrowiec

Napisany 23 czerwiec 2019 - 16:51

Trzymam świerszcze w pojemniku około 50x30x30. Zamiast wytłaczanek używam  tub tekturowych (coś na wzór rolki papieru toaletowego). Najpierw pozbywam się wszystkich świerszczy z tub (Ty posiadasz wytłaczanki więc najprościej będzie Ci wytrząść je do głównego pojemnika, nic im nie będzie). Następnie kładę świeże tuby. Świerszcze wchodzą w zaciemnione miejsca w środku. Potem pędzlem malarskim zamiatam wszystkie odchody w jeden róg (podnosząc przy tym tuby, żeby mi nic nie wadziło, świerszcze wolą siedzieć w ciemnym więc nie uciekają). Na koniec zamiatam wszystko do moczboxa i wyrzucam. Raz na pół roku przekładam wszystkie świerszcze do osobnego pojemnika i myję główny pojemnik na mokro.

Co do Twojego pytania odnośnie "zaświerszczenienia" na centymetr kwadratowy to nie mam pojęcia. Pojemnik jaki posiadam jest naprawdę pokaźnych rozmiarów i musiałbym ich mieć tysiące, żeby zaczęły się dusić.

Moje świerszcze również padają. Miałem bananowe, teraz przerzuciłem się na kubańskie. Zauważyłem, że słoiczek z gazą jaki stosowałem do pojenia bardzo szybko pleśniał (może to było przyczyną) Postanowiłem zakupić hydrożel (5 zł za 50g hydrożelu który starczy na 12l wody). Sprawdzę czy to poprawi żywotność mojej orkiestry.

#3 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta

Napisany 23 czerwiec 2019 - 17:00

Dziękuje Ci bardzo za wytłumaczenie. Wydaje się banalne ale najciemniej pod latarnia.

Czy przy operacji w boxie nie dostają szału? 

#4 Rak0cy91 W hodowli

Rak0cy91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 623 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Wągrowiec

Napisany 23 czerwiec 2019 - 17:06

Szybka akcja. Wytrząsasz je z wytłaczanek i zaraz podkładasz nowe. Moje zaraz chowają się do środka i nie było tematu. Pamiętajmy też, że to nie są turki które potrafią przeżyć ponad miesiąc bez wody. Nawet jak Ci jeden świerszczyk ucieknie to pożyje max 2 dni.

#5 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta

Napisany 23 czerwiec 2019 - 17:10

Ok, wszystko mam nadzieję jasne.

Dziękuje raz jeszcze.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).