Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Utrata ogona, Correlophus ciliatus

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 kamson

kamson
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1520 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 12 czerwiec 2019 - 12:10

Witam,
Dziś trafił do mnie nowy lokator, pech chciał że przy odbiorze odrzucił ogon. Uprzedzajac, gekon nie był brany na ręce, najpewniej był wystresowany transportem (niestety nie wiem jak transport przebiegał) W każdym razie wyciągnęłam stare terrarium kostke 30, wyłożyłam ręcznikami i na razie tam ulokowałam gekona. Moje pytanie, czy macie jakieś rady? To mój pierwszy gekon i nie ukrywam trochę zdenerwowała mnie ta sytuacja. Na co zawracać uwagę? Ranka nie wygląda źle, nic z niej nie leci, nie puchnie. No i jaki czas trzymać gekona w tym terrarium? Jest to roczny samiec, w kostce 30 nie będzie mu komfortowo na dłuższą chwilę.

Pozdrawiam
Kamila

Podobne tematy: Utrata ogona, Correlophus ciliatus     x

#2 Waariat

Waariat
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2566 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 12 czerwiec 2019 - 12:14

Możesz go dać do docelowego terra. Z ogonem klapa, już nie odrośnie, ale według niektórych ma to tez swój urok. Same ręczniki nie wystarczą, pamiętaj o codziennym zdradzaniu terra. Jak by co, w przypadku gekonów orzęsionych miska z wodą nic nie da, ponieważ one zlizują krople do toczenia (gałęzie, liście, ścianki terra).

Dodatkowo zadbaj o temperaturę, podczas aktualnych temperatur obowiązkowe jest obniżenie temperatury do ok 23-25*. O różnych sposobach słyszałem, zamrożona woda w butelkach, wkłady do lodówek, wentylatory itp. Gdy temperatura będzie za duża, gekon może zdechnąć :/

#3 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2139 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 12 czerwiec 2019 - 13:52

Tak jak wyżej już zostało napisane: możesz przełożyć gekona do normalnego terrarium, ogon nie odrośnie, a szansa, że rana miałoby się pyprać jest naprawdę mała

#4 kamson

kamson
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1520 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 12 czerwiec 2019 - 14:46

Dzięki wielkie, jak tylko wrócę do domu to przełoże go do docelowego terra. :)

Wysłane z mojego G3311 przy użyciu Tapatalka

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).