Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - pozostałe tematy

- - - - -  
Drewniana kryjówka

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 slashxer

slashxer
  • Terrarysta
  • Z nami od: 110 dni
  • Polska / Mazowieckie / Zwoleń

Napisany 07 czerwiec 2019 - 19:24

Witam, kupiłem dziś faunaboxa dla mojego ptasznika i mam pytanie, ponieważ zrobiłem nowy torf i jego wilgotność jest duża. Kupiłem w sklepie terrarystycznym małe drewienko, które oparłem i ścianke i ma służyć jako kryjówka. I moje pytanie brzmi, czy taki kawałek drewna trzeba jakoś przygotować czy wystarczy opłukać ciepłą wodą i wsadzić do terrarium? Wydaje mi sie, że te ozdoby które kupuje sie w sklepie są gotowe do włożenia ale pewności nie mam :/

Podobne tematy: Drewniana kryjówka     x

#2 Paneg W hodowli

Paneg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 333 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 07 czerwiec 2019 - 19:38

Elementy wystroju dedykowane do terariów, są gotowe do włożeniu od razu. Nie musisz ich specjalnie przygotowywać.

#3 slashxer

slashxer
  • Terrarysta

Napisany 07 czerwiec 2019 - 20:59

Oo to świetnie. A dlaczego jak miałem makowke to zaczęła plesniec? Na stronie było napisane że do wilgotnego terrarium trzeba zrobić solanke, a ja tego nie zrobiłem. Jaka jest zależność? :)
I ewentualnie czy zaszkodziło to że oplukalem w ciepłej wodzie?

#4 Paneg W hodowli

Paneg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 333 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 07 czerwiec 2019 - 23:36

Przy wyborze akcesoriów do terrarium zawsze zwracam uwagę na to, do jakiego terrarium zalecany jest dany przedmiot. Na przykład w wilgotnych terrariach stosuje tylko przedmioty które nie plesnieje i nie uszkadzają się pod wpływem dużej wilgotności (na przykład nie używam liany bananowca do terrarium wilgotnego - Liana bardzo dobrze wygląda, niemniej pod wpływem wilgoci robi się miękka).
Zawsze staraj się dobierać wyposażenie do warunków jakich potrzebuje podopieczny.
Makówka nadaje się raczej do suchych terariów. Co do wyparzania w solance, wiem że można w ten sposób zabezpieczyć elementy wystroju terrarium przed pleśnia choć 100% pewności nie daje - elementy wystroju pleśnieja przez kontakt z grzybem w powietrzu. Z racji że do rozwoju grzyba wystarczy nie zabezpieczone podłoże i spora wilgotność, naprawdę trzeba uważać aby się nie pojawił.
Podsumowując - zawsze sprawdzaj przeznaczenie ozdób jakie umieszczasz w pojemnikach że zwierzętami.
Osobiście polecam na przykład stronę bioterr - każdy artykuł jest opisany do jakiego terrarium pasuje.

#5 slashxer

slashxer
  • Terrarysta

Napisany 08 czerwiec 2019 - 08:54

Ma taką kryjowke. Myślisz że jeśli ja oplukalem i włożyłem do środka to nie pojawi się pleśń? Torf aktualnie ma wilgotność bodajże niecałe 90%, ale to dlatego że jest wczoraj. Docelowo będzie nie więcej niż 70:)

Załączone pliki

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).