Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Mysz, jaką wybrać, co potrzebne?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Atlantir

Atlantir
  • Terrarysta
  • Z nami od: 742 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Rypin

Napisany 04 czerwiec 2019 - 14:36

Witam! Chciałbym sobie zakupić jakiegoś ssaka mniejszego coś typu mysz lecz nie mam pomysłu, możecie coś polecić? W zoologicznym widziałem jakieś myszy ale może wy coś podsuniecie. Gdzie takowe zwierzaki trzymać? Klatka, czy może mógłbym zbić jakieś terrarium z płyty OSB i sam je przyrządzić? Chciałbym aby były w miarę łatwe w hodowli bo mam już gekona lamparciego i teraz szukam jakiegoś żywszego zwierzaka którego mógłbym wyjąć na ręce żeby sobie pochodził. Jeszcze a propos czegoś gdzie mógłbym trzymać takowe zwierze jakie mniej więcej powinno mieć wymiary oraz co powinno być w takowym terrarium/klatce. Zapomniałbym, jeśli już bym wybrał jakiegoś zwierzaka to gdzie mógłbym go kupić? Ponieważ patrzę tu na forum i mało jest ogłoszeń takowych małych ssaków. Z góry dziękuję!

Podobne tematy: Mysz, jaką wybrać, co potrzebne?     x

#2 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2298 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 05 czerwiec 2019 - 08:48

Jeśli o myszy chodzi, to fajna sprawa, poszukaj sobie hodowli myszy rasowych gdzieś w okolicy, udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji, podpowiedzą tipsy i triki jaki mają, pomogą urządzić zbiornik i doradzić co kupić i sprzedadzą na koniec bardzo fajnego, zdrowego zwierzaka :)

#3 chrząszcz

chrząszcz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3380 dni

Napisany 05 czerwiec 2019 - 13:15

Jeśli chodzi o małe ssaki to polecam myszoskoczka. W porównaniu do myszy prawie nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów. W związku z tym można je śmiało trzymać w terrarium z pustynnym wystrojem ( piasek, siano, jakieś korzenie). Dużo ładniej się to będzie prezentowało niż klatka z trocinami czy jakimś innym chlonnym podłożem u myszy. Poza tym myszoskoczki żyją dłużej od myszy i równie szybko się oswajaja.

#4 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2298 dni

Napisany 05 czerwiec 2019 - 22:15

@chrząszcz mam myszki u siebie, i naprawdę jak się ma 1-3szt to nic nie czuć :] przy 50 i regularnym sprzątaniu też da się wytrzymać

#5 chrząszcz

chrząszcz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3380 dni

Napisany 06 czerwiec 2019 - 06:41

Oczywiście że przy regularnym sprzątaniu nieprzyjemny zapach można zminimalizować. Jednak faktem jest że mocz myszoskoczka ma duuzo mniej intensywny zapach od mysiego.. No i kwestia zbiornika.. Myszoskoczka bez problemu można trzymać w klatce na chlonnym podłożu jak i w terrarium z pustynnym wystrojem. W przypadku myszy piaszczyste podłoże już nie bardzo się sprawdzi, właśnie ze względu na słabe pochłanianie zapachow.. Pozdrawiam.

#6 Atlantir

Atlantir
  • Terrarysta

Napisany 06 czerwiec 2019 - 11:42

Dziękuję bardzo, lecz jeszcze takie pytanie mam gdzie szukać takich hodowli? Nie mam kompletnie pomysłu nigdy się w takim czymś nie orientowałem :P

#7 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2140 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 06 czerwiec 2019 - 12:33

@Atlantir Jest na fb grupa "Myszy", tam jest lista polecanych hodowców, dodatkowo jest grupa odnośnie adopcji, też gdzieś tam jest podana w opisie grupy czy ogłoszeniach.

#8 Atlantir

Atlantir
  • Terrarysta

Napisany 06 czerwiec 2019 - 13:08

Dziękuję bardzo, poszukam, sprawdzę.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).