Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Biała plamka przy otworze gębowym

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 LAMIMP

LAMIMP
  • Terrarysta
  • Z nami od: 404 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 04 czerwiec 2019 - 08:33

Data zakupu 11.09.2018r.
Pochodzenie CB
Długość ciała ok. 4.5
Płeć Samica
Wielkość terrarium 25x25x25:
Rodzaj podłoża: włóknokosowe + na spodzie mieszanka włókna kokosowego z ziemią uniwersalną do kwiatów
Temperatura 25/22
Wilgotność ok. 60%
Żywienie głównie świerszcze kubańskie (przed ostatnią wylinką dostała kilka dubii) -> do pierwszej wylinki u mnie co 2-3 dzień; przed kolejną 1-2 razy w tygodniu;

obecnie raz w tygodniu
Ostatnia wylinka 23.03.2019r.
Zdjęcia: Załączone

Opis problemu:

Witam

Przedwczoraj (wczoraj próbowałam przez aplikację dać post i nie udało się) zauważyłam białą plamę przy otworze gębowym u mojej b. hamorii. Po przeczesaniu internetu wiem że to mogą być nicienie, albo cofnięcie się jedzenia (chociaż teoretycznie ptaszniki nie wymiotują i sama nie wiem co o tym myśleć). Chciałabym jakoś to sprawdzić/zbadać. Znacie może jakieś sposoby aby pobrać próbkę tego czegoś bez brania ptasznika na ręce?

Dodatkowe informacje:

Jest to mój pierwszy ptasznik (później doszły 2 maluchy). Xena (tak ma na imię moja b. hamorii) lubi jeść. Odmówiła mi do tej pory 2 razy. Wyliniała u mnie 2 razy. Jadła ostatnio dzień przed zaobserwowaniem tej białej plamki. Ostatnio (21 maja) padła moja g. pulchra - myślałam że po prostu nie przeszła mi wylinki i cała utknęła, ale teraz zastanawiam się czy to nie ma powiązania z tym co teraz wystąpiło u mojej Xeny. Powiązanie między tymi dwoma ptasznikami jest takie że dokupiłam więcej świerszczy (z tego samego źródła co wcześniej) a te oba osobniki jadły po połączeniu moich starych świerszczy z tymi nowymi. Chromka nie chciała jeść i dzisiaj wyliniała bez problemu (te 2 maluchy już po razie mi liniały bez problemu).

Przepraszam z jakość zdjęcia ale strasznie tło z tyłu się odbija od tych szyb.

Załączone pliki

Edytowany przez LAMIMP, 04 czerwiec 2019 - 08:35.