Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Stresowanie maleństwa

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Ragno

Ragno
  • Terrarysta
  • Z nami od: 86 dni
  • Polska / Łódzkie / Wieluń

Napisany 02 czerwiec 2019 - 19:11

Witam wszystkich forumowiczów jestem Krzychu i wraz z synem od tygodnia jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dwóch brachypelm hamorii w stadium L2. Regularnie karmione co 2 dni ostatnio karmione w piątek i dziś przypada kolejna porcja szamki. Tu moje pytanie po zapodaniu turka w wielkości 3 mm zonk, jedeno z maleństw zaczęło kopać norkę więc będzie wylinka. Kiedy mogę wyciągnąć tego karaczana tak aby nie stresować mojego pajączka czy poczekać jak się zakopie czy lepiej przed wykopaniem norki? Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam serdecznie.
Ragno.

Podobne tematy: Stresowanie maleństwa     x

#2 Grycan

Grycan
  • Terrarysta
  • Z nami od: 250 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 02 czerwiec 2019 - 19:32

Z reguły, kiedy pajęczaki przechodzą wylinkę są  bardzo podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej pozbyć się żywego pokarmu z terrarium jak najszybciej.

#3 Paneg W hodowli

Paneg
  • Terrarysta
  • Z nami od: 307 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 02 czerwiec 2019 - 19:55

Witamy.
To iz pająk kopie norkę nie znaczy paradoksalnie że będzie linial - być może zadomowil się na tyle iż czuje się bezpiecznie w pojemniku, i chce sobie zbudować domek.
Co do usuwania pokarmu na czas wylinki - karaczany nie są zagrożeniem dla pająka - nie słyszałem aby pająk został zjedzony przez karaczana. Prawda jest za to że jeżeli pająk zaatakuje ofiarę zanim stwardnieje mu pancerz i pazury jadowe - może je polamac a co za tym idzie - umrze z głodu bo nie będzie mógł przyjąć pokarmu.
Osobiście pokarm który nie został zjedzony usuwam po 24 godzinach od podania iponawiam próbę po jakimś czasie :)

Edytowany przez Paneg, 02 czerwiec 2019 - 19:59.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).