Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

- - - - -  
Anakonda

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 MurinOn

MurinOn
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 85 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 28 maj 2019 - 08:28

Hej. Jak uważacie? Czy anakonda zielona nadaje się dla człowieka średnio początkującego. Kiedyś miałem boa oraz spilote. Chciałem wrócić do węży a mam możliwość ogarnąć sobie anakonde zielona od znajomego zza granicy.

Podobne tematy: Anakonda     x

#2 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2354 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 28 maj 2019 - 09:15

To ty nam powiedz czy będziesz wstanie zorganizować jej dobre warunki, odpowiednio duze terra z częścią wodna, gatunek agresywny czy dasz sobie radę z obsługą? To yakie podstawowe pytania

#3 MurinOn

MurinOn
  • Nowy terrarysta

Napisany 28 maj 2019 - 09:32

Terrarium, nie problem. Warunki oraz jedzenie będą zapewnione. A agresywność to nie wiem. Kiedyś miałem agresywną zbożówkę.

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2196 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 28 maj 2019 - 09:48

@MurinOn Nooo porównać agresji anakondy do agresji zboża za bardzo się nie da, jak anakonda strzeli w rękę to masz ostro poszarpaną :P Też mi się marzy anakonda, konkretnie zielona, ale wiem, że z moim niskim wzrostem mogę mieć problem z obsługą tak dużego węża.

Może to nie jest najlepsze źródło informacji, ale zobacz sobie kanał Briana Barczyka na youtube, ma on dosyć agresywnego, dużego pytona (nazywa się Lucy i najlepiej zobacz filmy z wyciągania jaj), pooglądaj i będziesz w stanie stwierdzić czy dasz radę, tylko trzeba mieć na uwadze, że może się trafić jeszcze bardziej agresywny wąż.

#5 MurinOn

MurinOn
  • Nowy terrarysta

Napisany 28 maj 2019 - 10:03

Oglądałem dużo filmów tego Pana akurat. Wiem że nie da się porównać agresywności zboża i większych dusicieli no ale jeśli to jest młody osobnik to jakoś się nauczymy siebie nawzajem zanim dorośnie.

#6 skoczek_1

skoczek_1
  • Terrarysta
  • Z nami od: 674 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 28 maj 2019 - 12:43

Anakonda by nie była anakondą gdyby była jak pyton ;) 
więc porównywanie zboża do anakondy czy pytona do anakondy nie ma większego znaczenia po za tym iż można nakreślić to, że na pewno nie będzie potulny pupilek.
Owszem bywają wyjątki od reguły w tym przypadku bardzo rzadko :) 

OK miejsce będziesz miał. - super jedno masz za sobą. 
Kwestia następna - szybkość węża + masa.  W sumie to nie problem wraz z wzrostem anakondy ty też będziesz uczył się jej zachowań :) PLUS dla Ciebie anakondy rosną wolniej niż pytony. 
Kwestia masy.... do czasu kiedy twój osobnik będzie wielkością dorosły / duży. trochę czasu minie. Więc jeśli boisz się, że twoja masa (właściciel) jest za mała. Nie masz się czym przejmować.
Do pracy przy wężu zawsze weź kogoś do pomocy, kogoś asekurującego. W końcu te zwierzęta to nie pupilki/"zabawki" tylko maszyny do zabijania. 
Następna kwestia, chyba najważniejsza. Jeżeli w przyszłości planujesz mieć rodzinę to i dzieci i tu się zastanów dobrze. Czy będziesz wstanie zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom ? Bo inne kwestie wydają się być proste do nauczenia. No bywają sytuacje nie do przewidzenia  takie jak zmiażdżenie masą ciała  "drzwi od terra" szyby przez węża. bierz takie rzeczy również pod uwagę 

#7 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2196 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 28 maj 2019 - 12:48

@skoczek_1 Dlatego właśnie nie porównuję, ale filmy gdzie gość, który zajmuje się dużymi dusicielami od dłuższego czasu wchodzi do terrarium przerażony, bo wąż może zaatakować dają do myślenia. Skoro pytona w takim rozmiarze boi się gość, który zajmuje się m. in. pytonami to czy anakondy w takim rozmiarze nie będzie się bał początkujący :P Nawet nie mówię, że nie można się zwierzaka trochę bać, bo wiadomo, anakonda bezbronna nie jest, ale czy nie będzie to po prostu za dużo.

#8 skoczek_1

skoczek_1
  • Terrarysta
  • Z nami od: 674 dni

Napisany 28 maj 2019 - 12:53

właśnie  o to chodzi od kiedy mam dzieci to zostały mi BCI z największych okazów :D  
Owszem posiadałem anakondę i siatki. dla tego pozwoliłem sobie się wypowiedzieć ;) 

#9 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2563 dni

Napisany 28 maj 2019 - 13:04

Polecam bardzo bardzo się zastanowić. To, że Ty dasz radę nie znaczy, że Twoja anakonda będzie miała komfortowe warunki. Można "trzymać" zwierzaka lub zapewnić mu idealne warunki, w których zwierz będzie zrelaksowany i szczęśliwy ( to bezpośrednio się przekłada na agresję lub jej brak). Chciałam poruszyć jeszcze jedną sprawę - anakondy większość czasu spędzają w wodzie. Duża anakonda = duży basen i dużo wody. Gdyby ktoś poprosił mnie o określenie anakondy jednym słowem to byłoby to "kupa". Robią ja często i dużo, a aromat jest hmm... wyjątkowy. W warunkach terra tropikalnego kupa w basenie szybko się psuje i staje się dla zwierzaka i Ciebie potencjalnym zagrożeniem bakteriologicznym. Trzeba ją usuwać i wymieniać wodę natychmiast. To koszty, ogrom pracy. Ja kocham swoją Pablitę, ale kiedy rano wymienię jaj basen na śwież,y a jej za godzinę zrobi się w czystej wodzie tak błogo, że ... znów kupa to moja miłość przechodzi wtedy poważną próbę : ) Dodam, że ja wszystko mogę robić z wężem w środku terra bez konieczności jej wyjmowania - co jeśli Twój zwierzak będzie musiał być ze wzgl bezpieczeństwa wyjmowany na czas czyszczenia terra ? Sam jej nie obsłużysz - znasz zasadę: powyżej 3 m przypada 1 dorosły człowiek na każdy metr węża. Sam jej nawet nie uniesiesz.

#10 MurinOn

MurinOn
  • Nowy terrarysta

Napisany 28 maj 2019 - 18:17

Tak myślałem, że najprawdopodobniej takie opinie zasłysze. Czyli nie ma co. Tylko "wybrańcy" mogą ja mieć. Co do dzieci to nie wiem czy jest 10% szansy na to, z powodu choroby która miałem w dzieciństwie I przyjmowanych wtedy leków :( Pozdrawiam

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).