Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Świetlówki dla Kameleona

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Chamer

Chamer
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1376 dni
  • Polska / Pomorskie / Słupsk

Napisany 22 maj 2019 - 19:12

Witajcie,

Planuje zaopiekować się Kameleonem Jemeńskim. Zakupiłem terrarium i w zestawie były dwie świetlówki odpowiednio:

https://www.zoolight.pl/product-pol-129-24W-55cm-SYLVANIA-AQUASTAR-10000K.html

https://www.zoolight.pl/product-pol-2462-T5-SYLVANIA-GROLUX-8500K.html

Poprzedni właściciel trzymał tam rośliny. Czy jakaś z nich nada się dla Kameleona?

Podobne tematy: Świetlówki dla Kameleona     x

#2 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1558 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 23 maj 2019 - 00:03

Jako dodatkowe doświetlenie terrarium może być jakakolwiek z wymienionych ale dodatkowo kameleon musi mieć żarówkę grzewczą oraz UVB.  Jakie wymiary ma terrarium? z czego jest zrobione i czy ma odpowiednią wentylacje? Jak "terrarium" było dla roślin to podejrzewam że jest ze szkła, nie ma odpowiedniej wentylacji i wymiary szersze niż wyższe. Poczytaj o warunkach jakie potrzebuje kameleon. Na tym forum znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, a jak nie będziesz czegoś pewien to pytaj. Pozdrawiam :)

#3 Chamer

Chamer
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1376 dni
  • Polska / Pomorskie / Słupsk

Napisany 23 maj 2019 - 09:40

Dziękuję za odpowiedź, świetlówke UVB 5.0 już zakupiłem. Która z tych wymienionych będzie lepsza jako ta druga wymagana?

Terrarium ma 40x80x80, wiem że jest lekko przymałe, jednak w przyszłości planuje je powiększyć. Jeśli chodzi o wentylację ma ona dwa wycięte prostokąty na górze w rogach (10x20). I dodatkowo wymontowalem jedna ściankę i wstawiłem siatkę. Jak skończę budować terra przed umieszczeniem tam kameleona wyślę zdjęcie aby sprawdzić czy wszystko w porządku.

Edytowany przez Chamer, 23 maj 2019 - 09:43.

#4 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1558 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 23 maj 2019 - 11:52

T5 SYLVANIA GROLUX 8500K ma widmo niebieskie i czerwone. Kameleon będzie wydawał się na bardziej wybarwionego, myślę że ta opcja będzie dobra ale pamiętaj żeby dokupić dodatkowo żarówkę grzewczą. Wystarczy zwykła żarówka grzybkowa reflektorowa. Ze względu że będziesz mieć już dwie świetlówki rurowe to musisz dobrać żarówkę grzewczą żeby na "wyspie ciepła" kameleon miał w okolicy 32-35 stopni, myślę że 20 W w zupełności wystarczy. Wątpię że same świetlówki rurowe wystarczą żeby temperatura na wyspie ciepła była optymalna ale zawsze możesz to sprawdzić. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).