Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Gaza opatrunkowa - karaczan turecki

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Ovan

Ovan
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1909 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 22 maj 2019 - 08:51

Hej,

Czy taka gaza opatrunkowa jako wentylacja dla karaczana tureckiego (głównie wylęg na razie) to dobry wybór ? bo czytałem iż świerszcze potrafią ją przegryzać a co z takimi karaczanami ?

Bo trzymam wylęg w fauna boxie + wazelina jednak wczoraj było tak gorąco i wilgotno że normalnie przerosły same siebie jeśli chodzi o aktywność i jakimś cudem uciekło kilka sztuk przez troszeczkę za duże otwory wentylacyjne. Tak więc chciałbym przycisnąć pokrywką od faunaboxu warstwę takiej gazy, albo ewentualnie użyć gumki recepturki wystarczyłoby ?

Ogólnie wolałbym zostać przy tym pojemniku, bo estetycznie pasuje mi to wszystkiego ale jeśli nie będzie innego wyboru to po prostu przerzucę się na klasyczny plastikowy pojemnik z mnóstwem wypalonych dziurek.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Podobne tematy: Gaza opatrunkowa - karaczan turecki     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2133 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 22 maj 2019 - 09:08

Wylęg przez wypalone dziurki ucieknie, chyba że będą bardzo małe. Gaza jest ok, ale bardzo szybko się niszczy jak ją ściągasz i dobrze jest nałożyć z 2-3 warstwy, żeby na pewno nie wyszły. Ja polecam moskitierę, kawałek firanki albo jakąś metalową siatkę i wkleić to na dziurki.

#3 Rak0cy91 W hodowli

Rak0cy91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 528 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Wągrowiec

Napisany 06 czerwiec 2019 - 11:45

A ja polecam poszukać na allegro Organzę. Sam używam takowej do pojemników z muszkami owocówkami, wylęgiem turka czy świerszcza a nawet do zabezpieczenia Faunaboxa z młodymi płaczkami.

#4 Ovan

Ovan
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1909 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 08 czerwiec 2019 - 08:39

Organza to też ciekawy pomysł, za dzieciaka u babci ją widywałem ;x rzeczywiście mogłaby się nadać bo jest dość solidna.

Na razie używam kilku warstw gazy - bo jednak mamy tam nieregularne dziurki, które dość łatwo idzie rozciągnąć no ale działa w porządku ale przy organzie mógłbym użyć dwa razy mniejszej ilości warstw bo owady raczej nie przebiłyby się przez nią.

Dziękuję za odpowiedzi, temat można zamknąć.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).