Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Myszy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Luna_s20

Luna_s20
  • Terrarysta
  • Z nami od: 923 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Nowogard

Napisany 17 maj 2019 - 23:19

Myszki nie chcą się rozmnażać

Jakiś czas temu kupiłam myszki hodowlane, celem dalszej hodowli. Myszki od początku nie chcą się rozmnażać. Zdziwiło mnie to i dla testu połączyłam z tymi już posiadanymi, które z rozmnażaniem problemów nie mają.

"Mój" samiec nie zainteresował się kupionymi samicami od 2 tygodni. Kupione samce nie zainteresowały się "moimi" samicami w rui. Próba łączenia ze sobą wyłącznie tych świeżo kupionych również nie przyniosła efektów. Próbowałam najróżniejszych łączeń. I nic. Żadnej pary, żadnej ciąży.

Myszki jedzą pełnowartościową 100% naturalną karmę. Mają stały dostęp do wody. Odpowiednią przestrzeń. Są odrobaczone. Były łączone i w parach, i haremowo. Myszki należą do różnych ras. Hodowca od którego je kupiłam usiłował mi doradzić, ale nie odnotował podobno u siebie podobnych problemów.

Początkowo zgoniłam to na stres związany ze zmianą miejsca. Jednak ten powinny już dawno zapomnieć. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Ktoś potrafi pomóc?

Podobne tematy: Myszy     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2222 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 18 maj 2019 - 00:07

Miałam podobną sytuację. Raz samica pomimo przebywania z samcem nie zachodziła w ciążę (tutaj nie wiem gdzie leżała wina, ale z nowym samcem już w ciążę zaszła), w drugim przypadku samiec przebywając z kilkoma samicami nie "zaciążył" żadnej, ale za to w tym przypadku wina leżała ewidentnie po stronie samca.  Dodatkowo raz na jakiś czas zdarza się, że wszystkie samice z haremu są w ciąży poza jedną lub wręcz odwrotnie jedna jest, a reszta nie. Mam wrażenie, że niektórym samicom dłużej zajmuje zajście w ciążę + jeśli kiedykolwiek były chore (przeziębione) albo mocno schudły z jakiegoś powodu już w ciążę nie zachodzą, ale to tylko moje wnioski z obserwacji, nic potwierdzonego.

Na jak długo je łączysz? Na twoim miejscu połączyłabym je tak jak chcesz i zostawiła co najmniej na miesiąc lub dwa razem.

#3 Luna_s20

Luna_s20
  • Terrarysta
  • Z nami od: 923 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Nowogard

Napisany 18 maj 2019 - 00:57

Na dwa tygodnie. Z samic faktycznie jedna schudła po odrobaczaniu (łączenie było gdy doszła w pełni do siebie), za to nie tłumaczy to czemu pozostałe również nie zachodzą. Dałam już samice o których wiem że nie mają z tym problemu. Na pewno też nigdy nie chorowały. Zastanawiam się czy zmiana żywienia mogła wpłynąć na te nowe aż tak. Nie ukrywam że miesiąc to długo dla mnie. 

Edytowany przez Luna_s20, 18 maj 2019 - 00:59.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).