Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium

- - - - -  
Hodowla roślin w terrarium z ptasznikami

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Urszak

Urszak
  • Terrarysta
  • Z nami od: 915 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 15 maj 2019 - 11:14

Zastanawiam się nad zasadzeniem w terrariach roślin gdzie po ukorzenieniu/rozroście dorzucałbym ptaszniki.

Pytanie tylko:
1. Czy ma to sens? obawiam się, że terrarium może zostać przekopane i wszystkie rośliny pójdą do piachu, zostaną połamane czy jeszcze w inny sposób zniszczone.

2. Oświetlenie - tutaj myślałem nad belkami z diodami led wspomagającymi wzrost roślin jakie są stosowane przy akwariach roślinnych. 

3. Podłoże - Kulki gliniano torfowe oddzielone siatką na to włókno kokosowe wspomagane pałeczkami nawozowymi pod roślinami?

Prośba o rady, uwagi czy jakiekolwiek informacje jak wygląda Wasze doświadczenie z roślinami w terrarium.

Podobne tematy: Hodowla roślin w terrarium z ptasznikami     x

#2 No_Fight_No_Glory

No_Fight_No_Glory
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 9 dni
  • Polska / Podkarpackie / Dębica

Napisany 15 maj 2019 - 15:05

1. Uważam że zależy to troche od gatunku ptasznika, czasem pewnie też od charakteru. Wydaje mi się że zbyt małe terrarium do wielkości pajaką a w nim za dużo rzeczy/ozdób/roślin w środku też może być problemem i wkurzać pająka. Ale to moje osobiste zdanie. Ja mam złe wspomnienia z żywymi roślinami, dałem sobie z tym spokój. Preferuje martwe,suche lub sztuczne rzeczy jako ozdoby(kamenie,kore,tuby,jaskinie, gałązki,kokosy itp.) dla przykładu:
Grammostola actaeon - hedera i aloes w rogu który miałbyć suchszy. Hedera niszczona kilka razy i wykopywana. Aloesu nie dała rady wykopać ale pocięła liście helicerami pare razy. I zrezygnowałem.
Pamphobeteus antinous 'big black' - fitonia wykopana przed wylinką gdy pająk przekopał pół faunaboxa. Ogarnołem to znowu po wylince było trzy miesiące spokoju. Może przez ten czas zniszczył ze dwa liście ale przed nastepną wylinką tez mu przeszkadzała wodocznie. Nie wykopał całej ale podkopał i troche zniszczył. Roślina zabrana. Grammostola pulchra - też bluszcz, roślina się pięknie rozrosła 5 miesięcy nie przeszkadzała królewnie aż tu jak wróciłem z weekendu do domu to tragedia. Łodyga podcięta(nie całkiem) przy samej ziemi, pnącze lekko wyżej zdewastowane ze 4 listki oderwane i też próba podkopania rośliny. To bylo miesiąc temu. Był to ostatni z moich pająków który miał jakąś rośline. Może jeszcze kiedyś spróbuje ale na razie odpuściłem. 2. No napewno bedą musiały być to power ledy i ze dwa rodzaje światła coś typu czerwony hyper red i do tego niebieski royal blue i nie tanie. Ale sam osobiście nie mam, także Ci nie pomoge.

Edytowany przez No_Fight_No_Glory, 15 maj 2019 - 16:22.

#3 Emcet W hodowli

Emcet
  • Terrarysta
  • Z nami od: 84 dni
  • Polska / Lubelskie / Świdnik

Napisany 15 maj 2019 - 15:14

Dla nadrzewnych to super sprawa, mam dżunglę w każdym takim terra. U naziemnych to mordęga, wszystko zdewastowane. Możesz ograniczyć zniszczenia poprzez zapewnienie pająkowi głębokiej warstwy podłoża, żeby mógł wyrażać swoją sztukę rzeźbienia pod roślinami oraz skierować wylot kryjówki na placek gołego torfu gdzieś w rogu - będzie mógł tam usypać swoją hałdę i nic nie zniszczy. Na początku miałem krajobraz jak po wojnie we wszystkich terra z roślinami u naiemnych, ale stosując ten sposób zostało to opanowane.

#4 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4642 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 17 maj 2019 - 23:57

Rośliny w terra wyglądają bardzo efektownie. Jednak jest z tym trochę problemów. Terra musi być spore i rośliny oraz pająk w miarę kompatybilne;P W przeciwnym wypadku zostaną zdeptane/wykopane/zapajęczynowane/rozerwane itd. Ogólnie polecam jeśli ktoś już ma obcykaną hodowlę ptaszników, wtedy można próbować trochę sobie to utrudnić:) bo warunki trzeba zapewnić nie tylko pająkowi ale też zieleninie. Mi najlepiej sprawdza się jak na razie zamioculcas, siedzi u hamorii już ponad rok, twarda, wytrzymała roślina, nie boi się suszy ani cienia.

gdAgayk.jpg

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).