Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Zielone jajo

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 GoNzO32

GoNzO32
  • Terrarysta
  • Z nami od: 621 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 maj 2019 - 07:16

Cześć!

Jedno z moich jaj jest zielone w środku -wygląda jakby rozwijało się poprawnie -jest twarde, a nie miękkie, tarczka jest czerwona i się rozeszła i rośnie,

ale po obu jej stronach pojawiły się zielone plamy i jajo po podświetleniu jest żółto-zielone.
Mimo to wygląda jakby się rozwijało i nie pleśnieje.

Poniżej foto jaja i dla porównania foto drugiego złożonego w odstępie tygodnia przez inną, ale tej samej odmiany barwnej, samicę (jajo chyba nawet tydzień młodsze).

(Jak widać inne jaja mają tarczkę też czerwoną, ale są różowe po prześwietleniu)

Czy mieliście taki przypadek i co to może oznaczać??

Z góry dzięki!

Na razie jajo oczywiście zachowuje póki się rozwija i nie pleśnieje.

PS. W tym sezonie dwie moje samiczki złożyły już po 8 jaj (a to ich 1 sezon rozrodczy), z czego 90% było zapłodnionych. Żadne z jaj mi nie zgniło, bo inkubuję w stałej temperaturze (26 °C).

W zeszłym sezonie wszystkie jaja z innej samicy mi gniły, bo zbyt gwałtownie podwyższałem temperaturę po pierwszych 2 tyg inkubacji (by jaja inkubowały się szybciej i krócej).

Jednak informacji o tym, że temperaturę trzeba zmieniać bardzo stopniowo, a nie nagle nigdzie wcześniej nie widziałem -dlatego teraz trzymam stałą 26 i mimo, że pierwsze jaja inkubują się już 70 dni i jeszcze się nie wykluły, to polecam ten sposób.

A jeśli ktoś chce zmieniać temperaturę, to niech robi to stopniowo, bo szybka zmiana, nawet o 1 stopień może zabić jajo.

xxIFlWF.jpg

txHVoEd.jpg