Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Samiec gryzie samice! Pilne!

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#11 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1336 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 08 maj 2019 - 19:44

Tak sobie rozmyslam.
Zwierzeta "sie same" nie mnoza.
Zwierze nalezy przygotowac do rozrodu, w trakcie ciazy dbac o nie, a po ciazy zapewnic opieke mlodym i oslabionej mamie.
Przeciez karma, witaminki to nie koszt zlotowki. Trzeba placic tez za prad, inkubatory no i oczywiscie miod malina - za weterynarza.
A co jesli samica z odmiany drogiej i fajnej dostanie zaparcia jaj? Albo padnie? Albo mlode zdechna po urodzeniu? Albo wychodujesz kundle bez dobrej genetyki?

To jak w przypadku innych zwierzat - nie znasz sie na 100%, nie rozmnazaj.

Ewentualnie samo to sie mnoza koty z kurzu ;)))

Podobne tematy: Samiec gryzie samice! Pilne!     x

#12 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2566 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 09 maj 2019 - 14:08

Odpuść rozmnażanie - na rynku jest ich pełno = niska cena. O wiele większe jest zagrożenie dla Twoich samic: kłopoty z jajami, ze zniosem, zaparciami, wychudzeniem, odwapnieniem po jajach i opieka nad wymagającymi młodymi. To duuuże koszty Twoje, a zarobek żaden. No i odpowiedzialność za żywe istoty, którymi Ty się opiekujesz i są zdane tylko na Ciebie.

Odpuść.

#13 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 175 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 11 maj 2019 - 16:59

Znaczy, na odmianach się trochęznam i mam zamiar połączyć samca i samce z odmiany barwnej "classic" więc kundla by chyba nie było. Na warunki pieniądze są, wapno, ogrzewanie ,osobne terra. Samice wsuwają jedzenie bez namyslu(oczywiście pilnuje by się nie przeżarły)

ps. moje wszystkie(3) eublefary to odmiany : 2x classic i jedna tangarine.

#14 rftn

rftn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1870 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Wąbrzeźno

Napisany 27 maj 2019 - 21:02

Classic to właśnie taki kundel. Nie zarobisz nawet na karmę dla młodych. Niestety prawda jest taka, że za młodzika classic jak dostaniesz z 80zl to wszystko. Ja zrezygnowałem z rozmnażania Blazing Blizzard, bo nie było chętnych i 3 młode sprzedawałem pół roku. Jak chcesz zarobić, to sprowadź jakąś nową odmianę z USA za kilkadziesiąt tysięcy za sztukę i je rozmnóż ;p

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).