Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Rhinoclemmys pulcherrima manni - akcesoria

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 F_lipa11

F_lipa11
  • Terrarysta
  • Z nami od: 642 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 05 maj 2019 - 11:28

Witam, 

niedawno zakochałem się w podgatunku rhinoclemmys pulcherrima manni, a że mam jeszcze trochę wolnego miejsca, chęci i fundusze, zdecydowałem, że za jakiś czas sprawię sobie takiego żółwika. Dużo czytałem o jego hodowli, jednak parę kwestii wciąż pozostaje niewyjaśnionych (albo po prostu czegoś nie doczytałem :-P ). Oto moje pytania:

1. czy taki filtr będzie dobry (zamierzam zrobić część wodną o pojemności około 10l)?   https://sklep.wodna-kraina.pl/p/193/9831/resun-streamax-350-filtr-kaskadowy-do-akwarium-1-filtry-kaskadowe-filtry-do-akwarium.html?gclid=CjwKCAjw8LTmBRBCEiwAbhh-6EYpJ61lg6V7RxSmzsAwlSl74e4t8uLIWhWxjmA6tJL8FjYLekREExoCP10QAvD_BwE 

2. co myślicie o zrobieniu na środku części wodnej wyspy ciepła z lampą grzewczą, zamiast umieszczania jej nad częścią lądową? zwiększyłoby to parowanie

3. czerwiec, lipiec, sierpień na wybiegu z ogrzewanym domkiem?

4. jakie rośliny dać do terrarium? myślałem o 4 zielistkach, trzykrotce + ewentualnie jakieś rośliny sztuczne 

5. Tohu va bohu w którymś ze starych tematów wspomniał o kablach grzewczych. Są potrzebne?

6. Jaka powinna być temperatura wody?? 30 stopni? 25?

Pozdrawiam

Podobne tematy: Rhinoclemmys pulcherrima manni - akcesoria     x

#2 Buubi

Buubi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 426 dni
  • Polska / Śląskie / Bielsko-Biała

Napisany 19 maj 2019 - 16:35

1. filtr nie ma sensu, żółw będzie Ci wynosił ziemię do kuwety z wodą i i tak będzie ona codziennie do wymiany, także nie ma co się bawić w filtr w części wodnej.

2. nie, wyspa cieplna ma być w części lądowej, woda i tak będzie parować, a w razie czego wystarczy spryskać terra wodą ze spryskiwacza do kwiatów, ja tak robię u ślimaków.

3. jeśli będzie na tyle ciepło, to jasne, to najlepszy pomysł dla lądowych.

4. nieważne co dasz i tak to zdepta :D możesz posadzić trawę, koniczynę. Sztucznych nie, chyba, że na ścianach, gdzie żółw nie dosięga.

5. absolutnie nie, przy żółwiach nie używamy kabli grzewczych.

6. woda 25 stopni, przy odpowiedniej temperaturze w terra nie musisz jej dodatkowo ogrzewać.

#3 F_lipa11

F_lipa11
  • Terrarysta
  • Z nami od: 642 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 maj 2019 - 17:44

dzięki.

mam jeszcze pytanie czy świetlówka ma mieć 5% UVB?

#4 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1777 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 21 maj 2019 - 20:51

@Buubi to nie jest żółw lądowy ;)

@F_lipa11 tu masz cały opis gatunku i warunków: https://www.terrarium.com.pl/2689-rhinoclemmys-pulcherrima-zolw-lesny-malowany-zolw-lesny-ozdobny/ 
Przy czym wiedząc jak niskie promieniowanie dają świetlówki zastanowiłabym się nad 10.0, albo nad metalohalogenem typu "jungle"

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).