Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Jakie drzewołazy do terra z krocionogami

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Mishaszu

Mishaszu
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 22 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 maj 2019 - 21:55

Hej! :-) To mój pierwszy post tutaj, ale od razu przejdę do sedna!
Posiadam terrarium z krocionogami (2 x Archispirostreptus gigas). Terrarium jest teraz w fazie budowy i urządzania. Docelowo chce zasiedlić w podłożu również skoczogonki i stonogę tropikalną ze względów sanitarnych. Ponieważ głównym celem posiadania terrarium jest dla mnie prezentacja roślin, stwierdziłem, że drzewołazy mogłyby być świetną częścią tego ekosystemu i jednocześnie mogłyby pomoc w regulacji populacji skoczogonków i stonóg.

Terrarium 60cm szerokość x 45cm głębokość x 60cm wysokość (Repti-zoo, dobrze wentylowane)
Planowane warunki:
Temperatura: 28 w dzień i 22 w nocy (lampa grzewcza UV zewnetrzna, mata grzewcza).
Wilgotność: 80-90% (utrzymywana przez deszczownice i foger, dodatkowo mały ciek wodny).

Moje pytanie, czy jakiekolwiek gatunki nadają się do hodowli razem z tak dużymi krocionogami? Krocionogi nie są zbyt inwazyjne, większość czasu spędzają pod ziemia i z pewnością nie będą atakowały żab, pytanie tylko, czy nie będą zbyt dużym stresorem?

Edytowany przez Mishaszu, 03 maj 2019 - 22:01.