Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
modliszki a barwione pinki

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 natorase

natorase
  • Terrarysta
  • Z nami od: 54 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 28 kwiecień 2019 - 12:51

Cześć,

Niedługo wyjeżdżam i chciałem zostawić modliszkom (creobroter,hierodula,rhombodera,w stadjach l4-l6) w pojemnikach pinki (niestety barwione). Znalazłem na forum parę tematów o podobnej tematyce, ale dotyczyły one albo modliszek w stadium l1-l2 albo much wychowanych z pinek. Stąd moje pytanie, czy nie zlepią im się odnóża? A jeśli pinki nie wchodzą w grę to co powinienem kupić?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Podobne tematy: modliszki a barwione pinki     x

#2 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2352 dni
  • Polska / Małopolskie / Grybów

Napisany 28 kwiecień 2019 - 17:39

Pinki to zły pokarm, jedyną opcją jest wyhodowanie z nich much. Takie muchy to już eleganckie jedzonko. Raz mi sie zdarzyło kiedy awaryjnie musiałem podać pinke modliszce ze jej się posklejały odnóża chwytne.

#3 natorase

natorase
  • Terrarysta

Napisany 28 kwiecień 2019 - 21:38

Kurczę, much do wtorku wyhodować nie zdążę. Jest może jakaś alternatywa?(którą kupie w sklepie?)

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2131 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 28 kwiecień 2019 - 23:36

@natorase Karaczany

A jeśli jesteś z Łodzi to jest tam co najmniej kilku hodowców karaczanów tureckich, więc nie musisz kupować w sklepie.

#5 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2352 dni
  • Polska / Małopolskie / Grybów

Napisany 29 kwiecień 2019 - 19:43

Co do hodowania much. Generalnie w wedkarskim są 2 rodzaje larw much, pinki czyli te małe najczęściej barwione, i mady czyli te duże. Pinki przebywają w stadium poczwarki koło tygodnia, lepiej je trzymać w cieple, i wyjdą z nich takie błyszczące na niebieskozielono muchy. Mady w stadium poczwarki przebywają jakieś 2 tygodnie i z nich wyjdą takie duże włochate muchy. Te z kolei lepiej trzymac w temperaturze pokojowej. A potem jak już muchy się przepoczwarczą to wsadza się do lodówki żeby dłużej się trzymały, tam spadnie im metabolizm i wytrzymają jakoś ponad miesiąc. Dodatkowo plusem jest to że muchy po wyjęciu z lodówki są ospałe i nie uciekają i łatwo wtedy je łapać i karmić nimi. Świetna sprawa bo za 2zl ma się duży zapas praktycznie nic nie wymagającej karmówki.

#6 natorase

natorase
  • Terrarysta

Napisany 29 kwiecień 2019 - 20:11

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, bez pomocy nie ogarnął bym tego :-D.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).