Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

- - - - -  
Prośba o identyfikację pająków

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 Przemo819

Przemo819
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2615 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 20 kwiecień 2019 - 11:37

Jak w temacie, prosiłbym o pomoc w identyfikacji. Wszystko co mi przekazał poprzedni właściciel:

1. Ten na brązowej dekoracji to samica, bardzo duża z 8 może 9 cm DC. Ponoć nie przepada za wilgocią i wywraca miskę z wodą. Je średnio co półtora miesiąca. Nie jest agresywna, chociaż przed chwilą przy zdjęciu dostała lekkiego zrywa w miejscu, może wstydliwa na światło flashy ;) Szacowana na L11.

14jgju.jpg

2. Pomarańczowy pająk, nie wiadomo które stadium, ponieważ hodowca nigdy nie widział żadnej jego wylinki. Podobno zwierzątko agresywne. Karmione co trzy tygodnie. Ze 4 cm DC, może więcej. Jak widać tka dużo pajęczyny a torf pod nią jest dość wilgotny.

oEafjh.jpg

3. L5/L6, pajączek raczej spokojny, samica. Pajęczyna na pół pojemnika, ale niewielka warstwa torfu dosyć sucha. Może z 5 cm. 

33ieVR.jpg

4. Mam ją już od jakiegoś czasu, wrzucałem zdjęcie do innego tematu, ale dla pewności. Ponoć ptasznik kędzierzawy, samica, L8

dbTsOU.jpg

Podobne tematy: Prośba o identyfikację pająków     x

#2 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 140 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Toruń

Napisany 20 kwiecień 2019 - 11:49

2. to może być Pterinochilus murinus usambara ale nie jestem pewien

4. Nie wiem ale to może być Brachypelma albopilosum, choć ten   Karapaks - u żółwi grzbietowa (wypukła) część pancerza składająca się z rogowej warstwy tarczek, które leżą na warstwie płytek kostnych. U stawonogów (owady, pajęczaki, skorupiaki) twarda grzbietowa powłoka zewnętrzna ciała.' class='bbc ipSeoAcronym'>karapaks  trochę jasny,i bardzo chudziutka jest

Edytowany przez TheKiwi, 20 kwiecień 2019 - 11:56.

#3 Waariat

Waariat
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2591 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 20 kwiecień 2019 - 12:00

1 Grammostola pulchripes może?

2 to Pseudoclamoris gigas
3 jakiś ceratogyrus
4 tez obstawiałbym B albopilosum

Edytowany przez Waariat, 20 kwiecień 2019 - 12:01.

#4 Przemo819

Przemo819
  • Terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2019 - 12:33

Wielkie dzięki!

Karapaks - u żółwi grzbietowa (wypukła) część pancerza składająca się z rogowej warstwy tarczek, które leżą na warstwie płytek kostnych. U stawonogów (owady, pajęczaki, skorupiaki) twarda grzbietowa powłoka zewnętrzna ciała.' class='bbc ipSeoAcronym'>karapaks  trochę jasny,i bardzo chudziutka jest

Karmiłem wg zaleceń, 3 świerszcze co 5 dni. Podkręcę jej dawkę w takim razie. Bardzo wyczesuje włoski, na dobrą sprawę nie wiem dlaczego. Temperatura pokojowa w tej chwili. Usuwam pokarm żeby nic nie skakało i jej tam nie terroryzowało. Może jakieś przeciągi ją wcześniej drażniły. Ale jest dosyć aktywna, często spaceruje. Może przez to kardio ma takie spalanie ;)

Edytowany przez Przemo819, 20 kwiecień 2019 - 12:34.

#5 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2019 - 12:47

mają jakieś kryjówki? tuby korkowe,korzenie itp. ? jeśli nie, to załatw im chociaż jedną na sztuke żeby miały gdzie zrobić gniazdo,lub mieć podstawe by zacząć swoje imperium pajęczynowe. To bardzo ważne dla pająków. A i nie przesadzaj z jedzeniem, jeśli będzie przeżarta to zrobi se głodówke, 3 dorosłe świerszcze na tydzień starczą

a i nie wpuszczaj luzem bo gdy będzie miał pająk wylinke to świerszcz może go zagryźć na smierc

#6 Przemo819

Przemo819
  • Terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2019 - 15:52

Tak, kryjówka była zawsze standardowo jedna i korzystała z niej. Pajęczyna u tej brachypelmy jest bardzo symboliczna, tka wokoło szkatuły tak cienko, że praktycznie nie widać sieci gołym okiem. Może jedna kryjówka to za mało i powinienem zagęścić jej metraż w pojemniku korzeniami.

W tej chwili jest po wymianie torfu i wstawiłem domek z kokosa ale nie wchodzi do niego, może jest za mały. Dam jej jeszcze ze 2, 3 dni i wymienię na poprzednią kryjówkę.

wjXw9D.jpg

#7 TheKiwi W hodowli

TheKiwi
  • Terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2019 - 15:56

jeśli mógłbys to płat korkowy tak włożony w ziemie że jest wejście i mała jaskinia w środku a ptasznik twedy może sobie rozkopie większą. Obejrzyj sobie kanał Ptaszniki zająca i podpatrz troche wystrojów ;)

#8 Waariat

Waariat
  • Terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2019 - 16:01

wjXw9D.jpg

To dorosły samiec

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9 Przemo819

Przemo819
  • Terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2019 - 16:50

Fiu fiu, no to ładna mi "samica" w takim razie. 
Zabiorę się zatem za oglądanie YT. Na razie chciałem im chociaż powymieniać torf i ulokować w większych pojemnikach, bo w tej chwili nie wygląda to u nich za dobrze.

Jeszcze jednak ważna kwestia. Czy Grammostola może nawiać z pojemnika o przesuwnej frontowej szybce? Jest w stanie ją rozsunąć? Trzymałem kiedyś w takim terrarium afrykańskiego Krocionoga Olbrzymiego i dwa razy nawiewał. Do tej pory nie wiem czy nie domknąłem czy faktycznie sobie je rozsunął, stąd nie mam zaufania.

#10 Waariat

Waariat
  • Terrarysta

Napisany 20 kwiecień 2019 - 16:52

Teoretycznie może, dobrze kupić blokadę, albo zrobić samemu (ja zrobiłem tak)4cb01b9921749299338217deb141487b.jpg

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).