Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Lampropeltis triangulum - pierwszy tydzień w nowym domu

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 wickerman121

wickerman121
  • Terrarysta
  • Z nami od: 598 dni
  • Polska / Podkarpackie / Rzeszów

Napisany 16 kwiecień 2019 - 12:04

Cześć, na targach terrarystycznych zakupiłem młodego węża gatunku lampropeltis. Jest to prawdopodobnie samica(hodowcy ciężko było jeszcze to wyczuć, ze względu na wiek węża). Popełniłem poważny błąd i zapomniałem zapytać o to kiedy wąż ostatni raz był karmiony. Wiadomo, że teraz przechodzi cały proces aklimatyzacji. W terrarium jest od 2 dni, na początku po wypuszczeniu zwiedziła wszystkie zakątki, po czym położyła się spać i nie wychodzi z kryjówki do dzisiaj. Tzn mogła wyjść w nocy, gdy spałem. Warto spróbować już nakarmić oseskiem, czy poczekać? Jeśli poczekać to ile? 

btw na jednej ze stron znalazłem w ofercie mysie noworodki oraz oseski. Czy tak małemu wężowi mogę podawać na początku noworodki, czy od razu oseski? 

Gatunek: Lampropeltis triangulum
Data zakupu: 14.04.2019
Długość ciała: ok 25/30 cm
Liczba sztuk w terrarium: 1
Wielkość terrarium: 80x40x40
Rodzaj stosowanego podłoża: włókno kokosowe z piaskiem

Edytowany przez wickerman121, 16 kwiecień 2019 - 12:05.

Podobne tematy: Lampropeltis triangulum - pierwszy tydzień w nowym domu     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2163 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 17 kwiecień 2019 - 13:02

@wickerman121 O ile zapytałeś o to czy je mrożonki to pytanie kiedy ostatnio był karmiony nie było jakimś super dużym błędem. Terrarium może być dla niego za duże, przez co może odmawiać jedzenia. Jaka jest temperatura w terrarium? Możesz próbować karmić. Kup na razie noworodki, ale nie jakąś zawrotną ilość, przy dobrym karmieniu urośnie dosyć szybko i będziesz mógł przerzucić go na oseski, a być może już teraz zjadłby oseska, ale to już będziesz widzieć przy karmieniu, jakby były za małe możesz mu dać dwie sztuki.

#3 barik

barik

Koordynator w działach wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3129 dni
  • Polska / Śląskie / Jastrzębie Zdrój

Napisany 17 kwiecień 2019 - 14:43