Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
F. pardalis nie je 5 tydzień

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 wrongway

wrongway
  • Terrarysta
  • Z nami od: 710 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Legnica

Napisany 14 kwiecień 2019 - 15:35

Furcifer pardalis

Data zakupu:09 2017
Pochodzenie:CB
Długość ciała:ok. 35 cm
Waga:138 g
Liczba osobników:1
Wielkość terrarium:61/61/122 cm
Podłoże:ręczniki
Temperatura:32 (wyspa ) 22 dól , noc min.21 °C
Wilgotność:pokojowa 40 - 60 % spryskiwane tera 1 raz dziennie
Oświetlenie:metalohalogen 50w jungle
Suplementy:wapno 2 razy tyg / wit D3 1/ 2 tyg.
Żywienie:świerszcze , szarańcza , hermetia ( kiedy była dostępna / dawno ) mącznik
Ostatnia wylinka:30,01,2019 cały , później same łapy
Badanie kału:02,04,2019
Zdjęcia:
Opis problemu:Teodor od początku był niejadkiem . Nie tykał karaczanów a szarańczy się bal ( chyba ) . Badania kału przeprowadzam raz na trzy mies. ( badanie podwójne co 2 tyg. ) i zawsze było czysto. W zeszłym roku mniej więcej w tym samym okresie zastrajkował z jedzeniem ( 10 dni ) . Dostał od weterynarza zastrzyk z wit b12 , wapń i jeszcze coś na pobudzenie apetytu . Zastrzyków miało być trzy , ale po pierwszym zaczął jeść normalnie to dałem sobie spokój z pozostałymi . Do stycznia tego roku ważyl 128-130 g ( stała waga od kiedy skończył rok ) . W tym roku zaczął chętnie zjadać szarańcze , co bylo dla mnie zaskoczeniem i potrafił wszamać 4 na tydzień . Przez ten czas przytył ( 31,03 br. 144 g ) . i tu zaczyna się problem 15,02,2019 nieliczna kokcydia / 15-16 02 antybiotyk ( kamyk je ) 22,02 kal OK 08,03 nieliczne kokcydia ( kamyk je ) 12-13,03 antybiotyk i od 15,03 kamyk nic nie je . Od 28,03 - 02,04 dostał 4 zastrzyki ( wit. B12 itd. ) i nie nie pomogło . 02,04 zrobił mizerną kupę wynik czysty . Kamyk cały czas ma silę chodzi po tera i na zewnątrz , pije wodę , bez problemu chwyta gałęzie , wzięty na ręce ma taką samą silę jak kiedyś . Owady podawane na silę wypluwa . Kiedy był wożony do weta to widoczny byl u niego stres ( przy podejściu do terra nie miał ochoty na kontakt ) . Ostatnia wizyta 06,04 i od kilku dni ponownie wchodzi na rękę żeby wyjść . Tylko dalej nie je 5 tydzień . Lekko spadła waga z 144 do 138 g . Ktoś ma jakieś pomysły , doświadczenie ?

Dzięki za odpowiedź

Podobne tematy: F. pardalis nie je 5 tydzień     x

#2 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1558 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 15 kwiecień 2019 - 12:11

Spróbuj ze zmianą karmówki. Jak nie je dorosłych szarańczy to może spróbuj ze średnią lub małą. Mój lampart oprócz szarańczy, świerszczy, koników polnych, czasami motyli i kilka razy udało mu się muchę złapać, resztę karmówi nie ruszał. Kilka razy również robił sobie głodówki nawet na miesiąc i później jadł normalnie. Jeżeli wet stwierdził że jest z nim wszystko ok to poczekaj jeszcze z tydz. (nie podawaj nic oprócz wody), a później próbuj po jednym owadzie wpuszczać do terra żeby sobie luźno latał. Jak będzie zainteresowany to dalej powinien zacząć jeść normalnie.

#3 wrongway

wrongway
  • Terrarysta

Napisany 16 kwiecień 2019 - 12:14

Dzięki za odpowiedz . Jeżeli inne kamyki też tak mają to trochę mnie to uspokoiło . Podajesz plankton łąkowy . Nie boisz się pasożytów ?

#4 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 528 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 16 kwiecień 2019 - 12:52

i kilka razy udało mu się muchę złapać,

Wybaczcie offtop. Nic mu nie było? To tylko larwy much potrafią oddychać beztlenowo i przegryźć się od środka?

Bo nawiedza mnie ten koszmar, że mucha wpadnie do terrarium, któreś z moich gadów złapie i będzie niewesoło. I potem latam z kapciem po nocach :P

Edytowany przez Dagn, 16 kwiecień 2019 - 12:55.

#5 wrongway

wrongway
  • Terrarysta

Napisany 16 kwiecień 2019 - 14:55

Mucha imago nic nie zrobi , to larw się nie podaje . Swojemu kiedyś też " hodowałem " muchy , ale zainteresowanie średnie .

#6 Kasperek1985

Kasperek1985
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1558 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 18 kwiecień 2019 - 00:13

Dzięki za odpowiedz . Jeżeli inne kamyki też tak mają to trochę mnie to uspokoiło . Podajesz plankton łąkowy . Nie boisz się pasożytów ?

Oczywiście była taka możliwość i brałem to pod uwagę ale jak miałem okazje to podawałem żeby miał urozmaicenie ;) tak czy inaczej najbardziej "rzucał się" na szarańcze. W badaniach nigdy nie wyszło, że miał pasożyty ale po każdym okresie letnim lepiej robić badania. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).