Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Legwan zielony

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Fenix323

Fenix323
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1268 dni
  • Polska / Podkarpackie / Tarnobrzeg

Napisany 14 kwiecień 2019 - 09:37

Witam i przepraszam z góry że nie w odpowiednim miejscu pisze.wiec w piątek zakupiłem dorosłego legwana samca ze sklepu majster.samiec był może dalej jest oswojony sam wyciągnąłem do z terrarium i cała drogę do domu autem siedział na kolanach mojej dziewczyny lecz gdy wsadziłem go do terrarium u mnie w pokoju nagłe syczy biję ogonem i otwiera paszcze.i zastanawia mnie to czy to tylko przejściowe zachowanie w nowym otoczeniu czy legwan już tak będzie się zachowywał

Załączone pliki

Podobne tematy: Legwan zielony     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2076 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 14 kwiecień 2019 - 09:42

Jaki wymiar ma to terrarium? Wygląda na strasznie małe. I żarówka jest źle zamontowana, gad się poparzy. @Jaguś

#3 Fenix323

Fenix323
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1268 dni
  • Polska / Podkarpackie / Tarnobrzeg

Napisany 14 kwiecień 2019 - 09:53

2,20x1.90x1m żarówka wiem już jest ustawiona prawidłowo

#4 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2444 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 14 kwiecień 2019 - 17:37

Półkę ma zrobioną z płyty meblowej - będzie się z niej ześlizgiwał i spadał. Mój też ma taką półkę, ale jest banalne rozwiązanie tego problemu - znajdź na dworze jak najbardziej proste gałęzie, wystarczą takie o przekroju 2 palców i przybij je od spodu do krawędzi półki. Legwan będzie mógł zaczepiać o nie palce i się przytrzymać. I jeszcze jedno - jeśli będzie również spał na tej półce to taka "bariera" spowoduje, ze w trakcie snu nie będzie spadał bezwładnie na dół terra.

Żarówkę grzewczą montujemy OBOK żarówki UVB - legwan instynktownie będzie wybierał ciepłe miejsce ( na wyspie ciepła 34 stC) więc jednocześnie będzie się naświetlał. Legi są bardzo wrażliwe na brak UVB - kup taką dla zwierząt tropikalnych. Najlepsza byłaby świetlówka rurowa - wtedy naświetla większość swego ciała. Żarówka taka "kręcona" też jest dobra, jednak nie jest w stanie naświetlić dość dużego ciała legwana. Czy ma na stałe basen z wodą, gdzie moze się położyć, napić i załatwić ? 

Co do zachowania - samiec dorosłego legwana może być trudny i niebezpieczny. Mój jest łagodny jak baranek, jednak okres godowy jest straszny. Przygotuj się na to. Twój jest od niedawna w nowym otoczeniu - nowe odgłosy, ludzie, zapachy, wszystko. Jest przerażony. Ty musisz mu okazać spokój, łagodność i szacunek, a także mądrą opiekę: dobra dieta i suplemntacja. Zwłaszcza, ze masz zwierzaka ze sklepu, która to sieć ma opinię mordowni zwierząt.Jeśli chcesz wiedzieć co tam robią ze zwierzakami ( nie wiem, czy to dokładnie ten sklep) to wejdż na Facebooka Fundacji Epicrates - tym razem interwencyjnie odebrali stamtąd  warana Majsterka: 

https://pl-pl.facebook.com/pg/fundacja.epicrates/posts/?ref=page_internal

Piszę o tym, bo ta wiedza może Ci się przydać w przypadku ew problemów zdrowotnych Twojego legwana. Oby nie.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).