Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Brak apetytu u żółwia żółtolicego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 _Monika_

_Monika_
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2280 dni
  • Polska / Śląskie / Dąbrowa Górnicza

Napisany 14 kwiecień 2019 - 06:55

Witam. Posiadam żółwia żółtolicego, samica wiek 11,5 roku. Terrarium ma wymiary 125 cm na 75 cm. Wyspa z żarówka grzewcza plus UVB. Podłoże z dużych otoczakow więc raczej wykluczam jego poklkniecie. Zawsze miała bardzo duży apetyt. Jadala głównie krewetki Mrożone i suszone stynki. Od ok. 2 Msc prawie nie chce jeść. Raz na jakieś dwa, trzy tygodnie zje kawałek krewetki i tyle. Poza tym jest aktywna, śpi raczej tyle ile zawsze, wychodzi na wyspę żeby grzać się pod żarówka grzewcza. Zewnętrznie też jej nic nie dolega. Proszę o pomoc co może jej byc.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem,
Monika.

Podobne tematy: Brak apetytu u żółwia żółtolicego     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2506 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 14 kwiecień 2019 - 17:50

Uzupełnij dietę o rośliny wodne i akwariowe - kupisz za grosze na OLX takie z przycinki - nie muszą być ładne i z korzeniami, ale świeże. Te żółwie mają okresy mniejszego jedzenia - jeśli nic w jej zachowaniu Cię nie niepokoi i nic się nie zmieniło w jej otoczeniu to powinno być to przejściowe. Chyba, ze szykują się jajka. Ma na tyle dużą wyspę, zeby miała swobodne miejsce do zniosu ? Może wstaw - jeśli masz miejsce - pojemnik z ziemią do kopania; choć podobno znoszą jajka nawet w wodzie.

#3 _Monika_

_Monika_
  • Terrarysta

Napisany 14 kwiecień 2019 - 20:03

Właśnie zewnętrznie nic mnie nie niepokoi. Śpi raczej tyle samo, a jeśli więcej to na pewno minimalnie. Jak wychodzi na wyspę to wygrzewa się z tymi swoimi rozłożonymi nogami tylnimi. Nosek jest czysty i oczy też. Skorupa bez żadnych oznak krzywić. Ale o jajkach raczej nie ma mowy bo ona nigdy nie miała do czynienia z samcami. Od 11 lat jest sama w terrarium.

#4 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1808 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 15 kwiecień 2019 - 11:07

Żółwie nie potrzebują kontaktu z samcem aby znosić jaja. Po prostu znoszą niezapłodnione, jak kury.

#5 _Monika_

_Monika_
  • Terrarysta

Napisany 15 kwiecień 2019 - 11:29

Czyli to jej marudzenie z jedzeniem może być spowodowane tym że będą jajka. Trochę mnie to uspokoiło. A czy orientuje się ktoś, ile może nosić w sobie te jajka do momentu zniesienia?

#6 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 15 kwiecień 2019 - 12:07

To nie muszą być jajka. Dopóki się zachowuje normalnie to tylko ją obserwuj : )

#7 _Monika_

_Monika_
  • Terrarysta

Napisany 15 kwiecień 2019 - 12:25

Bardzo dziękuję :) Mam nadzieję, że szybko jej to minie bo wcześniej ja się psychicznie wykończe jak chce jej dać jedzenie a ona mi ucieka...

#8 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 15 kwiecień 2019 - 12:52

Kup w zoologicznym mrożone stynki - zalej ciepłą wodą, aby się zupełnie rozmroziły i były ciepłe ( nie gorącą, bo wrzatek zetnie białko) i podaj jej jedną z pęstety. Powinna się skusić. Śmierdząca, mięciutka rybka to to co lubią najbardziej : )

#9 _Monika_

_Monika_
  • Terrarysta

Napisany 15 kwiecień 2019 - 13:56

Spróbuję. Podawałam jej już z ręki łososia i nie chciała, albo weźmie i wypluje albo ucieka...

#10 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 15 kwiecień 2019 - 15:37

Stynka powinna zadziałać. Podawaj głową w stronę głowy żółwia - to od tej strony ma ją złapać. Pewnie i tak ją przekręci w poprzek i rozedrze, ale czasem zjadają w całości i wtedy powinny połykac głową w dół.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).