Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Jajo lygodactylus williamsi w terrarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 rakub

rakub
  • Terrarysta
  • Z nami od: 381 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 12 kwiecień 2019 - 10:43

Witam

W przeciągu ostatniego tygodnia w terrarium zlokalizowałem jajka złożone przez moje gekony Williamsa. Jajka zostały złożone w szczelinach w ściance z korka (załączam zdjęcie jednego z jajek). Doda, że Williamsy mają porobione z bambusów rurki w których przesiadują, jednak samica nie składa w nich jaj, aby można je było bezpiecznie przenieść do innego terrarium. W jaki sposób zabezpieczyć w taki sposób złożone jaja? Jak również jeżeli nie uda ich się przenieść do osobnego terrarium jak zabezpieczyć młode po wykluciu. Czy ktoś z Was mierzył się już kiedyś z takim problemem.  

Załączone pliki

Podobne tematy: Jajo lygodactylus williamsi w terrarium     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3110 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 12 kwiecień 2019 - 10:49

Trochę siatki np. takiej do okna na komary. Wycinasz trochę większy kawałek i kleisz siatkę wokół na gorącym kleju.

#3 rakub

rakub
  • Terrarysta

Napisany 12 kwiecień 2019 - 11:16

ok - a po wykluciu jak oderwę siatkę to nie zwije? Obawiam się, że mogę mieć problem ze złapaniem młodego. 

#4 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3110 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 12 kwiecień 2019 - 11:52

Pewnie trzeba zrobić to w miarę ostrożnie, ale można nałożyć przed oderwaniem siatki jakieś większy pojemnik do którego chcesz złapać młode i wtedy delikatnie oderwać siatkę. Jak już oderwiesz, podłożyć coś od spodu pomiędzy ściankę, a pojemnik. Być może będziesz musiał dorosłe przełożyć na czas łapania młodych, wyciągnąć kilka elementów z terrarium, ale nic lepszego na razie nie wymyśliłem.

#5 rakub

rakub
  • Terrarysta

Napisany 15 kwiecień 2019 - 09:16

ok- tak spróbuje. Dziękuje za podpowiedź 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).