Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Pomysł: program rozpoznający jaki to morf (zbożówki, pytona...)

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Riberbula

Riberbula
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 11 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 12 kwiecień 2019 - 06:57

Tak mi wpadło do głowy... Są tu jacyś programiści, którzy zajmują się maszynowym uczeniem? Co myślicie o napisaniu programu, który rozpoznaje jaki to morf węża? Nie wiem czy się da, ale widziałam program, który rozpoznawał po zdjęciu z 90% trafnością jaki to rodzaj chmury, więc może o wężach też można napisać? Moje umiejętności programowania są na razie bardzo podstawowe i sama tego nie zrobię, ale gdyby ktoś chciał, to chętnie podejmę się pomocy.

Btw, ten program należałoby napisać w języku... Python  :-D

Podobne tematy: Pomysł: program rozpoznający jaki to morf (zbożówki, pytona...)     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2073 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 12 kwiecień 2019 - 08:56

Pomysł moim zdaniem średni, bo kupując u hodowcy i tak zawsze dostaje się informację o odmianie, a określanie jej ze zdjęcia jest kompletnie bez sensu, bo i tak nie będzie się wiedzieć czy jest jakąś heterozygotą, żeby to wiedzieć trzeba by podać odmiany rodziców, ale wtedy za to do określenia odmiany program nie jest potrzebny, bo opcji jest zazwyczaj tylko kilka, a zresztą mało kto sprzedawał by węża bez informacji o odmianie znając genetykę jego rodziców.

#3 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3048 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 12 kwiecień 2019 - 11:09

A nie wystarczyłby zwykły opis odmian? Jeśli ktoś chce się zaangażować w pisanie to polecam TCP, jak będzie dobry to mogę wrzucić ;) To w sumie też jest powiązane, bo taką aplikację jest dość łatwo zrobić, jak na razie większość osób wykłada się nie na robieniu aplikacji, a na tworzeniu bazy odmian. Więc jak zrobi się bazę, to pewnie aplikacja sama z czasem powstanie.

#4 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2232 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 12 kwiecień 2019 - 11:30

W idealnym świecie gdzie ten sam morph na każdym wężu wygląda tak samo może i by to miało racje bytu, w realnym nie ma.

Zbożówki tej samej odmiany nawet z tego samego miotu potrafią się drastycznie różnić.

Jeżeli chce się "umieć" w odmiany trzeba poświęcić czas i dowiedzieć się co każdy pojedynczy morph wnosi, co robią morphy w dueci, grupie etc etc.

Kupa nauki i czasu, ale też sporo zabawy :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).