Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Jak przekonać domowników do karaczanów?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta
  • Z nami od: 321 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 06 kwiecień 2019 - 17:07

Hej!
Jak przekonaliście domowników do trzymania w domu karaczanów? Mieszkam z rodzicami, więc muszę liczyć się z ich zdaniem a chciałbym móc trzymać te owady.
Póki co mam świerszcze bananowe i mączniki, ale szykuję się do kupna agamy brodatej i chciałbym, aby podstawową karmówką dla niej był karaczan dubia.
Niestety rodzicom karaczany kojarzą się z najgorszym syfem, brudem itp.
Jakieś 3 świerszcze mi zwiały na dom i zanim koty je dopadły to mama miała okazje je spotkać na swojej drodze.
Argumenty, że to dobra karmówka, że nie wspinają się na ścianki pojemnika i raczej nie rozmnożą poza nim jej nie przekonuje.

Jeśli napisałem post w złym dziale to proszę o przeniesienie. Nie mogłem wybrać działu "karmówka". Pozdrawiam :)

Podobne tematy: Jak przekonać domowników do karaczanów?     x

#2 Waariat

Waariat
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2565 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 06 kwiecień 2019 - 17:49

Jak rodzice maja takie podejście to będzie ciężko. Może kup pudło które ma nieprzezroczyste ścianki i przykrywkę, i podpisz „świerszcze argentyńskie”. No tylko żeby nie zwiały bo wtedy przypauuu

Powodzenia :P

#3 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta

Napisany 06 kwiecień 2019 - 18:03

Haha, pomysł ciekawy, ale raczej nie przejdzie ;)
Na świerszcze też było na początku kategoryczne NIE, ale jakoś udało mi się ich przekonać. Niestety w przypadku karaczanów jest gorzej. Sam zanim zainteresowałem się terrarystyką uważałem je za coś paskudnego, więc wiem dlaczego mają takie podejście.
Mam na ten moment za mało argumentów. Dlatego też postanowiłem zadać tu pytanie.

#4 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 501 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 06 kwiecień 2019 - 18:58

Szanowni Państwo,

moja mama też brzydzi się robactwa, ja w sumie też długo się brzydziłam, ale czego się nie robi dla kochanych gadzinek, prawda?

Karaczany, które wybrał syn:

a) nie są zbyt szybkie, więc na pewno zdąży się je szybko złapać z pudełka hodowlanego,

b) nie wydają dźwięków, w przeciwieństwie do świerszczy,

c) nie skaczą, w przeciwieństwie do świerszczy,

d) nie wspinają się po gładkich powierzchniach, więc żaden z terrarium nie wyjdzie,

e) nie są gatunkiem inwazyjnym, więc ewentualny (choć to baaardzo wątpliwe) uciekinier szybko dokona żywota w domowych warunkach (ewentualnie kot się posili albo pająki za lodówką),

f) są o wiele bardziej wartościowym pokarmem: mają więcej białka i mięska w środku,

g) są łatwiejsze w utrzymaniu, mniej "padliwe" od świerszczy, ergo mniej wydatków,

;)

A tak serio... moja mama do dziś się brzydzi karaczanów. A moje gady jedzą turki, także ekhm... to niby nie straszący karaczan madagaskarski, ale jednak robactwo i przypomina prusaka. O wiele szybsze, także czasem ucieknie. Ale odkąd raz przy przekładaniu wysypały mi się świerszcze i przez 3 miechy kapciem dobijałam w różnych zakątkach domu + którymś momencie zrobiły się tak głośne, że musiałam wynosić na noc do kuchni, a i tak był efekt nocy letniej w całym mieszkaniu, to karaczany jakoś zyskały w oczach domowników ;)

#5 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4676 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 01 maj 2019 - 09:13

Mi się nie udało i przerzuciłem się na świerszcze, choć obiektywnie patrząc karaki są lepszą karmówką. Niestety wszystkie logiczne argumenty tracą na znaczeniu gdy jakiś pojedynczy karak po ucieczce zostaje znaleziony przez żeńską część domowników w kuchni albo łazience ;P 

#6 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta

Napisany 05 maj 2019 - 20:30

Zapomniałem napisać, że się udało ;)
Dziękuję za pomoc. Dubie są już u mnie i muszę bardzo ich pilnować, bo jeśli choć jeden ucieknie "na salony" to będę musiał pożegnać się ze wszystkimi, taki jest warunek. Ale póki co nic nie zwiało i mam nadzieję, że tak zostanie ;)

#7 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 501 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 05 maj 2019 - 20:35

Gratulacje :D

Dubie są dość ślamazarne. Pilnuj, żeby zamykać pudło i żeby wytłoczka pod samą pokrywę nie sięgała, to nic nie wylezie 

#8 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta

Napisany 06 maj 2019 - 13:17

Dziękuję :D
Pudło zawsze jest zamknięte. Dodatkowo niemal wszystkie czynności przy nich wykonuję wkładając pudło do wanny, więc nawet jakby jakiś chciał zwiać to wpadnie do niej. Także ryzyko ucieczki ograniczam do minimum ;)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).