Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

Przebarwienie na skórze warana stepowego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 domal122

domal122
  • Terrarysta
  • Z nami od: 674 dni
  • Polska / Łódzkie / Radomsko

Napisany 26 marzec 2019 - 17:07

Witam mam problem ze swoim waranem stepowym, który ma już 2,5 roku. Nigdy nie było z nim problemów. Częściowo oswojony lecz nie brany na ręce ponieważ bardzo się tym stresował. Pewnego dnia zauważyłem na jego boku ciemne przebarwienie, które z dnia na dzień ciemniało a teraz już się nie zmienia. Byłem już z nim u trzech weterynarzy i żaden nic nie ustalił. Badania krwi w normie a w kale nie wykryto żadnych pasożytów. Dostał dwa zastrzyki z witaminami i nic się nie poprawiło. Od czasu pojawienia się plamy waranek wyraźnie mniej je co za tym idzie rzadziej się wypróżnia . Jest aktywny, lecz mniej niż był kiedy nie było plamy. Waran mieszka w terrarium 3,5m na 1,2m i wysokości 1m z grubą warstwą ziemi, lecz raczej nie lubił kopać a wolał się wspinać po ściance w terrarium. Regularnie naświetlany UVB a temperatura na wyspie ciepła około 44 stopni, w reszcie ok. 26 stopni. Wilgotność na poziomie 70%. Waran bardzo lubi się kąpać aż do tego stopnia, że w wodzie zasypiał i spędzał tam całą noc. Jeden z weterynarzy stwierdził, że owa plama może być skutkiem upadku w czasie kiedy się wspinał i trzeba to obserwować. Nie mam nigdzie blisko typowego specjalisty od gadów a każda daleka wycieczka to duży stres dla zwierzaka. Może ktoś z was miał już taki problem bądź spotkał się z czymś takim.

b988399857504.jpg

Edytowany przez domal122, 26 marzec 2019 - 17:25.