Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Żółw żółtolicy nie chce jeść

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 _Monika_

_Monika_
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2309 dni
  • Polska / Śląskie / Dąbrowa Górnicza

Napisany 20 marzec 2019 - 07:47

Dzień dobry,

mój żółw żółtolicy ma 11 lat. Do niedawna jadła dużo i sama domagała się jedzenia. Je głównie krewetki i suszone rybki. Od jakiegoś 1,5 miesiąca nie chce jeść. Raz na 2 tygodnie zje 2 krewetki. Ryb w ogóle nie chce. Jest sama w terrarium. Ma długość 25 cm i waży ok 2 kg. Terrarium mam 1,75 x 1,0. Posiada żarówkę grzewcza na wyspie oraz UV nad wodą. Żółw pływa, wychodzi na wyspę żeby się wygrać. Zewnętrznie i fizycznie nic mu nie dolega.
Proszę o podpowiedź czy to jest coś poważnego.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Monika. Data zakupu:20.02.2008Wiek:11 latPochodzenie:Długość ciała:25 cmWaga:2 kgLiczba osobników:1 żółw Płeć:samicaWielkość terrarium: 175 x 100 Podłoże:żwir Temperatura:Wilgotność:Oświetlenie:żarówka grzewcza i UV Suplementy:Żywienie:krewetki i ryby suszoneOstatnia wylinka:Badanie kału:Zdjęcia:Opis problemu:

Edytowany przez _Monika_, 20 marzec 2019 - 07:49.

Podobne tematy: Żółw żółtolicy nie chce jeść     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2535 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 marzec 2019 - 10:20

Mam nadzieję, że to podłoże ze żwiru jest na tyle duże, że nie połknęła kamyka i się nie zaczopowała. Rozważ poprawę/ zmiane podłoża.

Obecnie już powinna kończyć zimowe marudzenie z jedzeniem - kup jej kawałek surowego łososia - pokrój w małe kosteczki - niech się przepłucze w szklance z ciepłą wodą i podaj jej trochę ( nie za dużo, bo jako nowa karma może wywować biegunkę). Powinna "zaskoczyć". 

#3 _Monika_

_Monika_
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2309 dni
  • Polska / Śląskie / Dąbrowa Górnicza

Napisany 20 marzec 2019 - 10:28

Kamienie są spore. Kiedyś połknęła kawałek widelca plastikowe którym była karmiona. Od tego czasu już zawsze dostaje bezpośrednio jedzenie. Ale wydalila ten kawałek wtedy, a objawów nie było bo jadła. Spróbuję z tym łososiem. Mam nadzieję że pomoże. Bo nic innego jej nie dolega.
Dziękuję.

#4 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2535 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 20 marzec 2019 - 14:10

Sugeruję karmienie w oddzielnym pojemniku - lejesz letnią wodę, czekasz, aż chlor się ulotni, wlewasz zawartość szklanki z ciepła wodą i rozmrożonymi smakołykami i już : ) Żółwiowi będzie łatwiej znaleźć karmę, a Ty po zjedzeniu po prostu wylewasz do toalety brudną wodę. Unikniesz w ten sposób: 

1. tłustego osadu na ścianach akwaterra

2. rybiego paskudnego zapachu

3. utrzymasz dużo większą higienę w zbiorniku ( dla zdrowia Twojego pupila i Twojej wygody)

U mnie stosuję taką metodę od lat - mam dwa zbiotrniki po 450 l każdy i bym zwariowała, gdybym karmiła w baniaku, a nie w osobnym "karmniku".

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).