Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - pozostałe tematy

- - - - -  
Pelomeduza afrykańska

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 patiilusio

patiilusio
  • Terrarysta
  • Z nami od: 207 dni
  • Polska / Łódzkie / Sieradz

Napisany 19 marzec 2019 - 15:32

Witam, mam pytanie mam nadzieję, że się nie powtórzę ale nie udało mi się znaleźć podobnego tematu. Chodzi o łączenie żółwia z innymi stworzonkami. Czy preparaty przeznaczone do np. krewetek red cherry poprawiające ich kolor i kondycję lub dla ryb mogą być niebezpieczne lub szkodliwe dla żółwia? Pozdrawiam

Podobne tematy: Pelomeduza afrykańska     x

#2 kris1012

kris1012
  • Terrarysta
  • Z nami od: 656 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Brzeg Dolny

Napisany 24 marzec 2019 - 11:39

"W jakim celu potrzebne ci te preparaty? Proponuje zróżnicować dietę zarówno u ryb i krewetek. Jestem przeciwnikiem chemii w akwarium. /co do twojego pytania nie potrafię odpowiedzieć, ponieważ nie używam żadnych preparatów, proponuje wizytę i wetas od gadów i zapytać się. Choć i tak uważam, że zrównoważona dieta i selekcja krewetek wystarczy spokojnie ;)

#3 patiilusio

patiilusio
  • Terrarysta
  • Z nami od: 207 dni
  • Polska / Łódzkie / Sieradz

Napisany 04 kwiecień 2019 - 19:21

@kris1012 przepraszam trochę mnie nie było. Dziękuję za odpowiedz. Krewetki red cherry mam od miesiąca jak je kupiłam były malutkie. Są słabo wybarwione dlatego zastanawiałam się nad kupnem witamin w płynie. Jedzą pokarm dla krewetek jbl i podjadają rybkom płatki ze spirulinom i żywą gałęzatkę. Co jeszcze mogłabym im podać? Moje pytanie dotyczy też tego że mam rybki molinezje na razie są zdrowe ale co w przypadku kiedy zachorują ? Są dostępne jakieś preparaty dla rybek na ospę itd ale czy nie zaszkodzą zdrowemu żółwiowi? Pozdrawiam

A i jeszcze jedno pytanie używam takiego środka do uzdatniania wody dla żółwia dolewam go do każdej odstanej wody którą wlewam na podmiankę firmy exo terra turtle clean czy dobrze robię? czy ten płyn jest nieszkodliwy dla ryb?

Edytowany przez patiilusio, 04 kwiecień 2019 - 19:00.

#4 kris1012

kris1012
  • Terrarysta
  • Z nami od: 656 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Brzeg Dolny

Napisany 05 kwiecień 2019 - 15:17

Co do krewetek to podaj im kryl, dobrze działa na wybarwienie. Poczytaj o pokarmach na forum krewetkowym, ja u siebie daje ogółem tabletki dla ryb dennych, ale jak zrobi się cieplej pokombinuje z pokrzywą, szpinakiem itp. Ryby same z siebie nie będą chorować, od siebie mogę dodać, że mam już rybki dobry rok jak nie lepiej i zero chorób. Zróżnicowana dieta wystarcza, chyba, że jakieś świństwo przyniesiesz z roślinami. Ten środek do niczego ci nie potrzebny, to jest tylko zbędny wydatek (nabijanie kieszeni producentom). Jak wspomniałem jestem przeciwnikiem chemii w akwarium ;)

#5 OleK

OleK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4704 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 czerwiec 2019 - 21:15

Jeśli dobrze rozumiem chcesz trzymać żółwie z krewetkami, tak? Świetny pomysł! Żółwie będą zachwycone. Uwielbiają krewetki ;). To będzie moment...

A młode red cherry są blade, przezroczyste i to u nich normalne.

Tak na marginesie, niestety mam wrażenie, że domowa hodowla karmowa małych krewetek jest nieefektywna.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).