Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Początki hodowli węża

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Aravixs

Aravixs
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 9 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 12 marzec 2019 - 23:21

Witam posiadam węża zbożowego od dwóch dni. Po transporcie ze sklepu do domu owy okaz był bardzo agresywny gdy wpuściłem go do terrarium. Staram się go nie łapać, aby go nie denerwować, poczekam aż się zaklimatyzuje. Na oko ma jakieś 30 - 40cm zmierzę go za jakieś dwa tygodnie. Mam kilka pytań, ale najpierw warunki w moim terrarium: ściółka z drewna bukowego, basenik z wodą, korzeń, temperatura 28-30 stopni (grzeję żarówką grzewczą z termostatem). Na.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Aravixs, 12 marzec 2019 - 23:22.

Podobne tematy: Początki hodowli węża     x

#2 hubix557

hubix557
  • Terrarysta
  • Z nami od: 611 dni
  • Polska / Śląskie / Siemianowice Śląskie

Napisany 12 marzec 2019 - 23:45

Podłoże do wymiany, najlepiej trociny odpylone, aspen, chipsi snake, celuloza. Żarówka to nie jest dobry pomysł u węża, najlepiej mata lub kabel grzewczy z termostatem. Wilgotność wystarczy pokojowa i pojemnik z wilgotnym mchem/gąbkami. Co do karmienia, to ja swoją zbożówkę karmiłem co 3 dni, aktualnie ma 80cm i karmię ją co 6 dni. 

#3 Aravixs

Aravixs
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 9 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 13 marzec 2019 - 23:59

Kupiłem kabel grzewczy jutro będę go montował. Mam takie pytanie czy mój pupil zawsze będzie tak wrogo nastawiony wobec mnie ? Cały czas się chowa pod basenikiem z wodą, a jak chcę mu tą wodę wymienić zaczyna mnie atakować, natomiast wychodzi tylko jak zgaszę mu światło i jest całkowicie ciemno w terrarium jak i poza nim. Minie mu to z czasem ?

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).