Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący płazy

- - - - -  
Jak często i czym karmić młode Aksoloty?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 AksolotleAgi

AksolotleAgi
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 23 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Konin

Napisany 03 marzec 2019 - 09:06

Witam. Proszę o pomoc. Jak często karmi się Aksoloty, które mają ok 10cm długości. Czytam, że młode kilka razy dziennie, a dorosłe co 3 dni. Kiedy Aksoloty staje się dorosły?
W dwóch sklepach zoologicznym powiedziano mi, że Aksoloty karmi się tylko ochotką (oni ok 25cm Aksa karmią codziennie 1 mrożoną kostką ochotki), a w trzecim sklepie zoologicznym usłyszałam, że powinnam im podawać serca wołowe, biały ser, sałatę i granulowany pokarm dla żółwi, masakra ????

Proszę o podpowiedź
* przepraszam, miało być :oni ok 15cm Aksa karmią 1 mrożoną kostką ochotki

Podobne tematy: Jak często i czym karmić młode Aksoloty?     x

#2 MER 1

MER

Pomocny w dziale Aksolotle

• Pomocny
  • Z nami od: 3152 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 08 marzec 2019 - 22:20

temat wałkowany wielokrotnie, popracuj a się dowiesz.

Do sklepu z żadnymi pytaniami. To najlepsza droga aby wykończyć aksy.

#3 AksolotleAgi

AksolotleAgi
  • Nowy terrarysta

Napisany 09 marzec 2019 - 09:39

Wiem czym można karmić Aksolotle, ale nie wiem od jakiego wieku można wprowadzać inny pokarm niż ochotka. Przy zakupie powiedziano mi, że mam karmić tylko ochotką. Mija kolejny miesiąc a ja słyszę, kupując im ochotkę, że nadal mam nic innego nie podawać.

#4 MER 1

MER

• Pomocny

Napisany 11 marzec 2019 - 09:09

Już Ci pisałem, daj se spokój z poradami sklepikarza. On jest od wciskania tego co ma na półce.

Ochotka jest ciężko strawna. Więc nie najlepsza.

Karmimy żywym.  I tak :

węgorki

artemia

plankton

ochotka

doniczkowiec (wazonkowiec)

wodzień (larwa białego komara)

oczlik (cyklop)

dafnia, rozwielitka (wioślarka)

rurecznik

można kupować lub hodować samemu

jak podrosną można wprowadzać inny pokarm :

dzdzownice (w kawałkach), kupny granulowany, inne robale (nawet muchy jak złapiesz), ale nie wołowinę, indyka, kurczaka i podobne idiotyzmy.

#5 AksolotleAgi

AksolotleAgi
  • Nowy terrarysta

Napisany 12 marzec 2019 - 07:41

Dziękuję bardzo za informacje.
W piątek wybiorę się do innego miasta, bo u nas niestety, żywa to tylko ochotka i wodzień, którego Aksolotlom "nie chcę się gonić" (podałam, ale nie jadły).
Podałam również mrożoną ochotkę i już wiem, że to był zły pomysł, ponieważ Aksolotle wydalają ją lub zwracają, prawie niestrawioną. Mam też mrożony kryl, ale nie wiem czy mogę go podać. na razie kupiłam "białe robaki" i postaram się, żeby wykluły się z nich muchy. Spróbuję też podać rozdrobnione dżdżownice, bo pojawiły się już po tych deszczach.

Pozdrawiam wszystkich miłośników Aksolotli

#6 MER 1

MER

• Pomocny

Napisany 15 marzec 2019 - 13:15

jak duże są axy, bo rozmawiamy a nie wiemy o czym

Ile mają cm długości / tak pi razy drzwi ?

bo wiek podawany w świadectwie urodzenia to najczęściej lipa.

Jeżeli mają mniej jak 15 cm to karmić tylko żywym. Parę razy dziennie.

To jeszcze maluchy

Wpuść ze dwie trzy małe żywe rybki. Malutkie gupiki, neonki. Obserwuj, co zrobią Axy i czy rybki nie obgryzają axów.

Jak zjedzą to na zdrowie. Jak przez miesiąc nie zjedzą to rybki zabierz do drugiego akwarium, to początek hodowli własnych karmówek.

Przygotuj sobie pojemnik z pokrywką (wiaderko, pojemnik po kapuście (5kg) ) W wieczku zrób malitkie dziurki.

Do pojemnika wsyp ziemię ogrodniczą nie nawożoną/ zwykła, może byc z ogródka/ dodaj fusów po herbacie oraz kawie naturalnej i rozdrobnione obierki (nie ziemniaki) Do takiego pojemnika wpuść ze dwie paczki dendrobeny Nr. 3 lub 4. Przykryj wieczkiem by nie uciekły. Pojemnik pod biurko. Co jakiś czas dokarmiaj.  Będziesz miała super jedzenie.

W kwietniu w wędkarskim pojawią się "kłudki" Larwy chyba waszki. Rarytas dla axa.

Much nie choduj w domu, bo Cię wyrzucą.

#7 AksolotleAgi

AksolotleAgi
  • Nowy terrarysta

Napisany 16 marzec 2019 - 11:41

Tak jak pisałam w pytaniu, mają ok 10cm Jeden ok 9 drugi może ok 12cm (był troszkę większy przy zakupie, ale je więcej i szybciej rośnie).
Nie chcę hodować much, bo wiem w czym składają jaja i czym to "pachnie". Kupiłam białe robaki i czekam aż się przepoczwarzą. Mam ogródek, więc obecnie z dzdzownicami nie będzie problemu
Bardzo dziękuję za informacje. Nigdzie nie mogłam znaleźć od kiedy mam je karmić co 3 dni. Do dziś karmimy 2 x dziennie.
Będę szukać jeszcze sklepów wędkarskich, bo w zoologicznych tylko ochotka i wodzień, którego nie jedzą.
Z rybkami mam mały problem, bo każdego owada, czy dzdzownice mogę traktować jako pokarm, a rybek żywych nie mam sumienia im rzucić, a jeszcze obserwować, chyba nie dam rady.
Pozdrawiam

#8 AksolotleAgi

AksolotleAgi
  • Nowy terrarysta

Napisany 16 marzec 2019 - 17:11

Wreszcie się udało. Po 2 tygodniach oczekiwań, w pudełeczku, do którego włożyłam białe robaki/pinki pojawiły się 2 muchy.
Trochę duże, jak dla moich maluchów, ale dały radę :)

#9 MER 1

MER

• Pomocny

Napisany 16 marzec 2019 - 19:01

gratulacje

pilnuj aby Ci nie uciekły

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).