Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Zmiana koloru (ciemnienie) legwana zielonego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Gogi1300

Gogi1300
  • Terrarysta
  • Z nami od: 763 dni
  • Polska / Łódzkie / Rawa Mazowiecka

Napisany 27 luty 2019 - 16:38

Witam mam pytanie odnośnie legwana zielonego, zauważyłem że czasem ma ładne zielone ubarwienie a czasem robi się ciemniejszy, od czego to jest zależne ? W zoologicznym zauważyłem że był bardzo jasny (kilka razy byłem) natomiast u mnie często robi się ciemniejszy czy to zbyt duża temperatura ? (30°C pod żarówka grzewcza)

Podobne tematy: Zmiana koloru (ciemnienie) legwana zielonego     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2410 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 27 luty 2019 - 16:51

Temp pod żarówką tj na wyspie ciepła powinna wynosić 34 st C. W terra powinny być miejsca tez chłodniejsze, żeby zwierzak mógł sobie wybrać dogodną temp, której aktualnie potrzebuje.

Legwany robią się ciemniejsze, gdy:

1. jest im zimno - ciemniejszy kolor ma za zadanie "przyciągnąć" promienie słońca

2. boją się i ciemnieją

3. jest chory i wtedy zmienia się ubarwienie.

Czy po zakupie była badana kupa na pasożyty ?

Ma UVB dla zwierząt tropikalnych ?.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Gogi1300

Gogi1300
  • Terrarysta

Napisany 27 luty 2019 - 17:37

Tak był badany na obecność pasożytów i nic nie wykryło, uvb jest 5.0 właśnie dla zwierząt tropikalnych, zwieksze temperaturę w terrarium może to pomoze

#4 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 28 luty 2019 - 12:51

Tylko zmierz, czy nie będzie miał za goraco. Z dwojga złego lepiej za zimno, niż za gorąco. Wstaw zdjęcie lega - ocenimy jego stan : )

#5 Gogi1300

Gogi1300
  • Terrarysta

Napisany 10 marzec 2019 - 12:03

Witam ciemniejszy kolor był chyba spowodowany stresem oraz szybka zmiana temperatury bo od razu przeszedł wylinkę :) w zoologicznym miał dużo mniejszą temperaturę i był dosłownie blady, aktualne warunki
Na wyspie ciepła 32°C
W dzień w terrarium na górze 28°C na dole jakieś 25°C
W nocy 20-23°C
Temperatura wody 34°C
Wilgotność 60-70% w dzień i 80-90% w nocy (nawilżacz powietrza z ciepłą para oraz zraszacze)
Wielkość terrarium to 180wys./120/80 przy czym gałęzie są na.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Gogi1300, 10 marzec 2019 - 11:48.

#6 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta

Napisany 10 marzec 2019 - 17:30

Mam nadzieję, że to w misce to sałata rzymska ( która sałatą nie jest), a nie sałata lodowa lub masłowa. One bardzo chłoną szkodliwe związki i czasem z tego powodu są trujące. Człowiek przeżyje, ale gad nie.

#7 Gogi1300

Gogi1300
  • Terrarysta

Napisany 10 marzec 2019 - 19:10

To sałata rzymska, ale najczęściej ma rukole, roszponka i jarmuż no i kiełki

Zauważyłem że jak się wygrzewa to im większa temperatura tym ciemniejszy grzbiet mu się robi

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).