Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Pyton siatkowy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 sony26

sony26
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1326 dni
  • Polska / Lubuskie / Kostrzyn nad Odrą

Napisany 14 luty 2019 - 15:29

Witam od kilku dni jestem posiadaczem 8 miesiecznego pytona siatkowego samica ma ok 2m mój problem polega na tym że wąż nie chce nic zjeść, wiem że aklimatyzacja itp. Ale z tego co się orientuję siatki to worki bez dna i mają spory apetyt. Poprzedni właściciel mówił że wąż zaczą grymasic i że raz je A raz nic wg nie rusza. Wąż je martwy i żywy pokarm tak mówił poprzedni właściciel. Moje pytanie jest takie czy siatki mogą mieć humorki i przez dłuższy okres nic nie jesc? Wąż jest po wylince.

Podobne tematy: Pyton siatkowy     x

#2 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 411 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 14 luty 2019 - 16:21

Są żarłoczne, ale jak każdy wąż potrzebują aklimatyzacji. Jak pewnie wiesz każdy jest z charakteru trochę inny. Dbaj o odpowiednie warunki i spróbuj za tydzień.
Jak zakończyła się sprawa Twojej poprzedniej siatki? Znalazła właściciela który ogarnął jej temperament?
Pozdrawiam

#3 sony26

sony26
  • Terrarysta

Napisany 14 luty 2019 - 16:38

Tak znalazla właściciela ale temperamentu nie zmieniła.

#4 Marsel

Marsel
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3939 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 14 luty 2019 - 19:21

Są żarłoczne, ale jak każdy wąż potrzebują aklimatyzacji. Jak pewnie wiesz każdy jest z charakteru trochę inny. Dbaj o odpowiednie warunki i spróbuj za tydzień.
Jak zakończyła się sprawa Twojej poprzedniej siatki? Znalazła właściciela który ogarnął jej temperament?
Pozdrawiam

Dla mnie to jakaś kompletna bzdura. Wybacz - ale chyba nie miałeś siatki.

Siatki w mojej opinii to ostatnie z węży które wymagają aklimatyzacji. Jedzą w nowym domu natychmiast. 
Fakt, nie poleca się aby karmić węża w dniu zakupu czy też w dniu przeprowadzki. Ale nie znam przypadku aby siatka odmówiła karmienia po przenosinach. Widziałem siatki, które dostały szczura na giełdzie ( to jeszcze w Katowicach parę lat do tyłu), widziałem siaty które jadły podczas wylinki, i siatki karmione tego samego dnia w którym je zakupiono i przywieziono do domu. 

Siatki z natury mają zakodowane, że muszą jeść i rosnąć bo to daje im realną szansę na wyższy szczebel w łańcuchu pokarmowym.

Ale to tak z boku. 

Wracając do tematu. Powodów pewnie może być sporo, zastanawia mnie to, że napisałeś, że poprzedni właściciel miał już problem z grymaszeniem. U samic siatek to raczej spora, spora rzadkość.  Na Twoim miejscu zrobił bym badania na pasożyty. Podkręcił temp i spróbował z młodym królikiem.

#5 sony26

sony26
  • Terrarysta

Napisany 14 luty 2019 - 19:32

Może zostawić szczura na noc ? Oczywiście martwego Wąż zachowuje się tak jakby się bał

Edytowany przez sony26, 14 luty 2019 - 21:08.

#6 constrictors

constrictors
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3828 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Śrem

Napisany 14 luty 2019 - 22:50

Nie napisałeś jakie warunki, ale młoda siatka wpuszczona do zbyt dużego terrarium lub bez kryjówki może odmawiać jedzenia. Zbyt zimno - tez może nie jeść. Może jest przed wylinka. Ja bym nic nie robił tylko poczekał do wylinki na spokojnie i później spróbował nakarmić. Siatki generalnie jeżeli jest wszystko ok nie powinny robić postów. Jadła wcześniej szczury mrożone? Jeżeli tak to w końcu zje mysle ze nie ma sensu kombinować z innym pokarmem.

#7 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 411 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 14 luty 2019 - 22:54

Czasem regius zje na drugi dzień, czasem siata przygrymasi, np po burzliwym transporcie...

#8 sony26

sony26
  • Terrarysta

Napisany 15 luty 2019 - 09:00

Wąż jest po wylince. Temperatura i terrarium też jest ok. Ona już u poprzedniego właściciela miała problem z jedzeniem chodź tamten miał duże terrarium jak na takiego węża. Mówię wąż jak czuje szczura lub widzi to zachowuje się tak jakby się bał. Ponoć jadła mrożonki,później przestała i jadła żywe, naprawdę u siatki to dziwne moim zdaniem powinna jeść wszystko i o każdej porze jak to siatka.

#9 dzoodzoo

dzoodzoo

Moderator na działach wężowych !!

• Moderator
  • Z nami od: 2401 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 15 luty 2019 - 14:55

Proponuję zapytać poprzednika czym karmił, bo tego tutaj nie napisałeś, a może mieć znaczenie. 

#10 sony26

sony26
  • Terrarysta

Napisany 15 luty 2019 - 15:01

Szczurami

1 terrarystów przegląda to forum

1 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).