Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Kumak dalekowschodni

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Centek15

Centek15
  • Terrarysta
  • Z nami od: 214 dni
  • Netherlands

Napisany 11 luty 2019 - 17:31

Witam.
Od dwóch tygodni mam kumaki dalekowschodnie. 3szt w akwaterrarium 60x45x90cm.
Mają basen 70l, kilkanaście łatwych wyjść z wody, jest kilka miejsc gdzie mogą się zanurzyć do połowy jak to kumaki lubią. Odkąd je mam dwie z nich są bardzo dziwne. Wchodzą na sama górę paludarium, siedzą razem na sztucznym tle i tyle.
Raz czy dwa zeszły same zaskakując na sam dół w basen. Za to żadna z nich nie lubi wody. Jak przypadkiem wpadnie to od razu w panice wypływa na powierzchnię. Jedną lubi tylko siedzieć przy brzegu do połowy zanurzona.
Wziąłem je ze sklepu gdzie wcale nie miały wody, a wilgotność była słaba.
U mnie woda ma 24 maks 25st, temp powietrza to 21-23st A wilgotność wynosi w granicach 75-85 A w nocy między 90 a 99%.
Ktoś może wie, dlaczego się tak zachowują?
Mają apetyt, ale jakoś nie gonią za jedzeniem. Podaje im swierszcze domowe.

Podobne tematy: Kumak dalekowschodni     x

#2 ArturI

ArturI
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1428 dni
  • Polska / Mazowieckie / Mińsk Mazowiecki

Napisany 11 luty 2019 - 17:42

Witam,

moje po wpuszczeniu do zbiornika 60x50x80 również lubiły przebywac w górnej partii paludarium.

Teraz przebywają wkoło wody. Gdy karmię świerszczami wędrują za nimi w górę paludarium - to zapewne dzieje się u Ciebie.

Odśwież wodę, żaby brudzą i potrzebują regularnych podmian.

Moje najbardziej lubią karmienie z pensety, nie gonią za świerszczem, raczej czekają aż ten wejdzie w ich zasięg - to chyba normalne ;)

#3 Centek15

Centek15
  • Terrarysta
  • Z nami od: 214 dni
  • Netherlands

Napisany 11 luty 2019 - 19:54

U mnie w wodzie jest filtr zewnętrzny do zbiornika 120l, a woda jest podmieniana co tydzień. Raczej to nie pogoń za swierszczami, gdyż wczoraj żaby na cały dzień wyjalem z paludarium w celu nowej aranżacji i po wpuszczeniu, dalej wspinaja się i siedzą na górze.
Ale faktycznie, swierszcze łapią tylko z odległości 20cm.
Jak karnisze penseta swierszczami? Żywe na pensete i zabie dajesz? Nie wyobrażam sobie tak małego swierszcza złapać w pensete...

#4 ArturI

ArturI
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1428 dni
  • Polska / Mazowieckie / Mińsk Mazowiecki

Napisany 12 luty 2019 - 07:54

z pensety daje białe robaki [uprzedzając krzyk oburzenia - nie nie szkodzą kumakom], świerszcze puszczam również luzem ;]

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).