Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Choroba odwłoka

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Przemo819

Przemo819
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2463 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 09 luty 2019 - 15:25

Brachypelma albopilosum , samica, L9 , aktywna.

Zauważyłem okropną jakby wyżartą plamę na odwłoku. Może ma to związek z sytuacją sprzed kilku dni, późnym wieczorem zauważyłem, że pająk okropnie się zerwał przebiegając całą długość terrarium, jakby został zaatakowany. Uznałem, że może gdzieś pod kwiatkiem dekoracyjnym zaczaił się świerszcz i go lekko podgryzł. Ale może to jednak oparzenie? Na jednej ze ścianek od zewnętrznej strony jest kabel grzewczy, może mógł wyrządzić jakąś szkodę, coś stopić (pajęczynę?).

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Choroba odwłoka     x

#2 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4549 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 09 luty 2019 - 15:54

Jest to bardzo wyczesany odwłok, coś mocno stresowało pająka.

#3 Daaroo7

Daaroo7
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2313 dni
  • Polska / Podkarpackie / Sędziszów Małopolski

Napisany 09 luty 2019 - 17:10

Nie to nie jest choroba. Ptasznik był wielokrotnie stresowany, jeśli nie przez Ciebie to przez karmówkę w terrarium, i wyczesał parzące włoski. Przeglądnij terrarium, wyciągnij karmówkę niech nie stresuje pająka. 
W tym momencie Twój pająk nie jest jakiś bardzo łysy, nie przejmuj się po linieniu odwłok będzie calutki pokryty nowymi włoskami aż znowu pająk będzie zaniepokojony i wystrzeli włoskami. Te typy tak mają. 

#4 Przemo819

Przemo819
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2463 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 09 luty 2019 - 17:41

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, zaraz dokonam ponownej inspekcji. Stres musiały wprowadzić świerszcze, bo mojej ingerencji w terrarium oprócz dolewania wody/zraszania/dogrzewania kablem w ostatnim czasie nie było wcale. Ewentualnie podczas zraszania mogło coś na pająka polecieć, zapewne jeszcze dołożyłem zwierzęciu niechcący zmartwień.

Edytowany przez Przemo819, 09 luty 2019 - 17:43.

#5 piter20020 W hodowli

piter20020
  • Terrarysta
  • Z nami od: 794 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Jelcz-Laskowice

Napisany 09 luty 2019 - 23:01

Zarówno @[member='Nonac'] jak i @[member='Daaroo7'] mogą się mylić. Ptaszniki wyposażone we włoski parzące często przed wylinką wyczesują je w miejscu, które wybrały na ten proces, żeby odstraszyć wszelkich przeciwników podczas, gdy one same będą bezbronne. Także niekoniecznie musi być tak, że pająk był często zestresowany. No i też nie ma co się martwić, bo po wylince cały pakiet włosków wróci.

#6 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4549 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 10 luty 2019 - 10:24

Zgadza się, chociaż ten nie wygląda jak by miał lada chwila linieć. Odwłok wyczesany do zera, moim zdaniem coś go denerwowało, może te biegające świerszcze. W każdym razie nic mu nie będzie, po następnej wylince znowu będzie miał ładną dupkę:)

#7 machina

machina
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1475 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 10 luty 2019 - 20:23

Ma za jasny odwłok jak na wylinke , poprostu się wyczesal
Jak dupsko ściemnieje wtedy spodziewaj się wylinki .

#8 Guciorro

Guciorro
  • Terrarysta
  • Z nami od: 494 dni
  • Polska / Małopolskie / Tarnów

Napisany 11 luty 2019 - 20:54

Moja lasiodora parahybana po podwyzszeniu temperatury do ok 29 stopni ogołocila swoj odwłok do łysa, nic ja nie stresowalo bo nie przyjmowala pokarmu przez ok miesiac :) kolor tez byl jasny a po 3 dniach byla juz po wylince :P

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).