Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

- - - - -  
Węże wodne dla początkujących

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#11 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2568 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 luty 2019 - 12:26

Własnie się zastanawiałam nad karmieniem stynką ( tylko jako urozmaicenie diety), jednak stynka jest rybą słonowodną. Do rzek i jezior wpływa tylko na czas tarła - czy można ją podawać ? Czytałam, że nie karmi się rybami morskimi. W moim przypadku chodzi o anakondę.

Podobne tematy: Węże wodne dla początkujących     x

#12 Morteusz

Morteusz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 366 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Lubań

Napisany 22 kwiecień 2019 - 17:01

Dodam swoje pięć groszy bo bardzo się interesowałem wężami wodnymi oraz wiem gdzie można je kupić. Na początek gorąco polecam Homalopsis buccata dorasta do 130cm żywi się rybami oraz płazami ale głównie rybki. Wąż kosztuje około 250zł. Dostępny tylko z odłowu, jeszcze nikomu nie udało się ich rozmnożyć w warunkach hodowlanych. Oczywiście na tego węża potrzebujesz akwarium, a nie terrarium. Temperatura wody w dzień 29 °C a w nocy 25 stopni. Dobrym gatunkiem dla początkujących jest również Cerberus rhynchops ale są brzydsze od Puff faced water snake. Dla zaawansowanych hodowców węży wodnych/morskich Acrochordus javanicus  (koszt 500zł około )brzydal ale mega fascynujące zwierzę oraz jego kuzyn, ale nie mogę znaleźć jak się nazywa. Pamiętaj, że aby hodować te zwierzęta oprócz odpowiedniego akwarium musisz im zapewnić odpowiedni poziom wody zgodnie z ich rozmiarem, pH wody, wykonywać badania wody na obecność azotynów i to wszystko kontrolować. Po za tym doskonała zabawa dla zapaleńców. Musisz również mieć dostęp do dobrego weterynarza od gadów. Acrochordus javanicus na 90% będzie miał problemy z grzybem na skórze. Po za tym zwierzęta z odłowu prawie zawsze mają robale itd. Jeśli masz zapał zapraszam do kontaktu chętnie pomogę w urządzeniu akwarium i mogę załatwić Ci węże ale nie mogę wziąć odpowiedzialności za ich stan zdrowia.

​Edit: Wąż Homalopsis buccata  i Cerberus rhynchops są dobre dla początkujących hodowców węży wodnych, a nie początkujących hodowców węży jako takich. Żeby zabrać się za hodowle takich gadów należy mieć dużo doświadczenia. 

Edytowany przez Morteusz, 23 kwiecień 2019 - 16:38.

#13 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2359 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 23 kwiecień 2019 - 16:30

bo odłowy są idealne dla początkujących.... Zastanów się czasem co komu wciskasz.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).