Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Prośba o ocenę listy zakupów dla gekona, czy to będzie odpowiednie ogrzewnie?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Oyasuminasai

Oyasuminasai
  • Terrarysta
  • Z nami od: 65 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 16 styczeń 2019 - 15:31

Witam, pod koniec lutego mam zamiar zakupić gekona lamparciego, ze sprawdzonej hodowli lub na jakiejś giełdzie terrarystycznej od dobrego hodowcy. W związku z tym zaczynam przygotowania listy zakupów - terrarium wraz z całym wyposażeniem. A więc w planach jest:

-terrarium - 60x30x40 - myślę, że przy odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni dla jednego osobnika tego gatunku powinno być okej.

-podłoże - tutaj zdecydowałem się na chipsi granulat kukurydziany -  dość estetyczny, z tego co czytałem dość bezpieczny

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Oyasuminasai, 16 styczeń 2019 - 15:33.

Podobne tematy: Prośba o ocenę listy zakupów dla gekona, czy to będzie odpowiednie ogrzewnie?     x

#2 meme512

meme512
  • Terrarysta
  • Z nami od: 737 dni
  • Polska / Pomorskie / Malbork

Napisany 19 styczeń 2019 - 09:57

Witaj, co do wapna/sepii polecam Ci również z Zoomed z d3, ponieważ niedobór może spowodować krzywicę, a to już nieodwracalna zmiana. Co do ogrzewania nie lepiej byłoby kabel grzewczy plus regulator temperatury z termostatem? Gekony lamparcie to jaszczurki o aktywności nocnej. Dodatkowo zamontowałabym ledy najlepiej o kolorze czerwonym żeby w nocy gekon nie widział światła, ale za to będzie można oglądać jego.

#3 Dagn Online

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 379 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 19 styczeń 2019 - 15:15

Hejka :)

Żarówka 25W (jakiś zoomed czy coś innego) powinna spokojnie wystarczyć na takie terrarium, żeby zrobić wyspę ciepła.

Zresztą jak kupisz terrarium, to porobisz testy z różnymi mocami żarówek (do testów możesz użyć tych wiesz... "żarówki przemysłowe nie do oświetlania" :P za 99 groszy).

A potem zobaczysz, czy jaszczurowi przypasuje. Jeśli będzie uciekał na zimną stronę, to może być za ciepło (tu też zależy indywidualnie od osobnika, moja notorycznie przy niby prawidłowej dla.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 jsduga

jsduga
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1210 dni
  • Polska / Małopolskie / Kęty

Napisany 24 styczeń 2019 - 18:15

Jakiej byś nie miał karmówki to kup sobie ( o ile już nie masz ) pęsetę do chwytania robaków ;) Niby nic wielkiego, a udogodnienie. Moc żarówki 25W według mnie wystarczy spokojnie. U siebie teraz w sezonie grzewczym z reguły tylko doświetlam terrarium, bo i tak temperatura we wnętrzu terrarium oscyluje na granicy 30 stopni.

Edytowany przez jsduga, 24 styczeń 2019 - 18:16.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).