Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Wilgotność w hodowlach

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 mcpat2013

mcpat2013
  • Terrarysta
  • Z nami od: 785 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 13 styczeń 2019 - 20:34

Witam!
Ostatnio zaciekawił mnie temat rack systemów itp.co idzie za tym odpowiednich warunków, a mianowicie, w jaki sposób utrzymuje się odpowiedni poziom wilgotność dajmy na to w 30 osobnikowej hodowli Boa dusicieli(wąż potrzebuje sporej wilgotności więc chyba nada się do pytania) skoro trzymają je na papierze bądź gazetach? pryskają takiej ilości węży 2 razy dziennie czy może nie zapewniają odpowiedniej wilgotności?

Podobne tematy: Wilgotność w hodowlach     x

#2 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1590 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 22 styczeń 2019 - 21:07

Z tego co zauważyłem to hodowcy stosują często po prostu miski z wodą. Jak wąż potrzebuje większej wilgoci to skorzysta z miski i tyle.

#3 piotrek2351

piotrek2351
  • Terrarysta
  • Z nami od: 595 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 22 styczeń 2019 - 22:33

U mnie mam tak samo. Mam duże terra bo 150x80x120(szer-gł-wys) wilgoć jest ciężko utrzymać w rak wielkim terra za to mam duży pojemnik ze stali nierdzewnej 78x45 i jeżeli mój boa potrzebuje to po prostu do niego wchodzi i siedzi tam ile chce.

#4 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 3048 dni
  • Canada

Napisany 22 styczeń 2019 - 23:50

pamietaj, ze w rakach wentylacja jest ograniczona, wiec parowanie wody rowniez. spryskanie raz na dwa dni plus miseczka z woda ( do picia nie do nurzania) w zupelnosci wystarczy. Dodatkowa mozna stosowac podloza zapewniajace retencje wody.  Problemu wiec raczej nie ma.

#5 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 446 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 22 styczeń 2019 - 23:59

MikeB
A dlaczego miseczka z wodą, a nie do zanurzania? W racku czy nie, baseny i tak stosuje. Jeśli gatunek wymaga oczywiście...

#6 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 3048 dni
  • Canada

Napisany 23 styczeń 2019 - 00:47

Z powodow praktycznych. Zanurzony waz  najczesciej rozchlapuje wode i zmienia srodowisko na bagienne. Brak wydajnej wentylacji podbije wilgotnosc do 100%. To z kolei spowoduje choroby skorne ( ropnie ). 

Jak waz walnie klocka to w polaczeniu z woda wytworzony amoniak zmieni powietrrze na dosc toksyczne. Same klopoty. W rakach wezy typowo wodnych sie raczej nie trzyma, wiec miseczka do picia jest wystarczajaca i nie spowoduje problemow jak wyzej . 

#7 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 446 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 23 styczeń 2019 - 01:48

Nie miałem nigdy takich problemów, jeden młodziak regius tylko nagminnie wywracał basen. I on faktycznie miske dostał. Ale to był wyjątkowo aktywny osobnik, i wielkość badenu nie była dostosowana do pojemnika. W rackach używam basenów na tyle wysokich, żeby wąż nie miał możliwości ich wywrócić. A wejście kieruje w strone przodu regału, jeśli strzeli do wody kupę to widzę i sprzątam. Szczelina pomiędzy pudłem a górną półką powinna być na tyle szeroka, aby zapewnić odpowiednią wentylacje. Nigdy mi się błoto nie zdarzyło, jak już to dodatkowe pryskanie przed wylinką, poza tym nie ma potrzeby. Jak wcześniej pisałem dużo zależy też od gatunku, ja swoje doświadczenia opieram głównie na regach...
Ciekawy temat...
Pozdr

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).