Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Apatyczny, ospały żółw chiński

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Domixd

Domixd
  • Terrarysta
  • Z nami od: 279 dni
  • Polska / Lubuskie / Nowa Sól

Napisany 10 styczeń 2019 - 10:54

GATUNEK: żółw chiński
DŁUGOŚĆ CIAŁA: skorupa 5,5cm
WAGA: 30 gramów
LICZBA SZTUK W TERRARIUM: jeden
WIELKOŚĆ TERRARIUM: 60x30cm
TEMPERATURA: 22-26 stopni
RODZAJ STOSOWANEGO OŚWIETLENIA: żarówka grzewcza UVA (12h dziennie), świetlówka UVB (8h dziennie)
DIETA: świeże świerszcze bananowe, mrożone ochotki, mrożone krewetki, karmiony 2 razy dziennie w ilości 1 kostka mrożonego pokarmu + kilka świerszczy
OPIS PROBLEMU : Mam żółwia chińskiego od niecałego miesiąca. Niestety żółw, odkad go mam, jest bardzo ospały, od kilku dni brakuje mu apetytu. Po wizycie u weterynarza okazało się, że choruje na zapalenie płuc. Dostał antybiotyk (12h kąpiel w antybiotyku, później 24h kąpiel w czystej wodzie - 3 takie serie). Jest już po drugiej serii, niestety nadal nie pływa, nie interesuje się niczym, siedzi pod wyspą cały dzień i nie chce jeść. Teraz siedzi w misce 60x30 z uwagi na to, żeby nie musieć wyjmować do kolejnej serii całego wyposażenia akwarium. W misce ma kilka kamieni, wyspę grzewczą i grzałkę oraz kilka pistii. Nad miska UVA + UVB.
Żółwik wcześniej miał nalane sporo wody w akwarium, ale nie radził sobie z doplywaniem do wyspy z dna, więc teraz ma około 6cm wody, tak, by przy oparciu sie o kamienie i wyciągnięciu głowy, mógł zaczerpnąć powietrza. Ponadto nigdy nie wyszedł samodzielnie na wyspę, cały czas siedzi tylko w wodzie. Raz na jakiś czas zaczerpnie powietrza tylko wychylając łebek na powierzchnie wody. Po wyjęciu go z wody po kilku minutach robi się wysuszony, jakby miał bardzo suchą skórę i skorupę. Nie jestem jeszcze bardzo obeznana w tych tematach, więc bardzo proszę o pomoc - czy jego zachowanie jest normalne? Co mogę jeszcze dla niego zrobić?

Podobne tematy: Apatyczny, ospały żółw chiński     x

#2 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1896 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 13 styczeń 2019 - 16:03

Chodzisz do lekarza, który zna się na gadach? Pierwsze słyszę o podawaniu antybiotyku jako "kąpieli", przecież to nie ma szans zadziałać na zapalenie płuc - o ile w ogóle diagnoza została dobrze postawiona.

#3 Domixd

Domixd
  • Terrarysta

Napisany 14 styczeń 2019 - 11:49

Lekarz, który leczy żółwia specjalizuje się w gadach. Wczoraj żółwiowi się pogorszylo, wyciągnął łapki, główkę i leżał na dnie. Pojechałam z nim do lekarza i tam podali mu zastrzyk. Dzisiaj o 16 mam kolejną wizytę
Myślisz że to może być coś innego niż zapalenie płuc?

#4 doru

doru
  • Terrarysta

Napisany 16 styczeń 2019 - 21:38

Jak leżał na dnie, to najpewniej nie jest to zapalenie płuc. Przy zapaleniu płuc żółw nie może zanurkować, wybija go jak korek na powierzchnię. Napisz do jakiego lekarza się wybrałaś to zobaczymy czy jest specjalistą. 

#5 Domixd

Domixd
  • Terrarysta

Napisany 21 styczeń 2019 - 13:35

Lekarz to Wojciech Szylkin z Zielonej Góry.
Minęło już kilka dni, gad ma trochę większy apetyt i jest bardziej żwawy. Przy ostatniej wizycie zostalo zrobione zdjęcie rentgenowskie, jedno płucko chore.. Żółwik dostał ten sam antybiotyk i kropelki do nosa na katar.

#6 doru

doru
  • Terrarysta

Napisany 22 styczeń 2019 - 13:52

Pan Szylkin ani nie jest specjalistą chorób zwierząt nieudomowionych, ani nie jest wymieniony na liście tutaj, na forum. W Nowej Soli masz lek. wet. Adama Michalskiego, ul. Staszica 17/8  albo w Zielonej Górze jest jeszcze dr n. wet. Mariusz Birger, ul. Mieczykowa 7

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).