Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Chory gekon pomocy

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
52 odpowiedzi na ten temat

#1 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta
  • Z nami od: 241 dni
  • Polska / Śląskie / Będzin

Napisany 01 styczeń 2019 - 17:26

Witam, parę miesięcy temu kupiłam gekona lamparciego z olx. Był bardzo wychudzony ale myślałam, że jakoś mu pomogę, i że po prostu był źle karmiony ale on ciągle tracił na wadze i zaczął wymiotować, więc postanowiłam go szybko wziąć do weterynarza. Zrobiłam badanie kału i weterynarz stwierdził silne zarobaczenie, i że nie wiadomo czy przeżyje bo może być już wyżarty od środka. Przepisał mu antybiotyk i podawałam go przez kilka dni tak jak zalecił lekarz.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Chory gekon pomocy     x

#2 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 408 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 01 styczeń 2019 - 17:34

Boże, biedactwo :(
Nawet nie wiem, co Ci powiedzieć, poza przyjacielskim przytuleniem.

#3 Qras94

Qras94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1577 dni
  • Polska / Lubelskie / Opole Lubelskie

Napisany 01 styczeń 2019 - 17:38

Tragedia, roczny gekon powinien być już wyrośnięty praktycznie czyli standardowo okolice 60 gram. Gekon wygląda jakby miał zaraz dokonać żywota. Gekon wcina i załatwia się? Suplementujesz a jeśli tak to czym? W terrarium jaka masz temperaturę i wilgotność?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

#4 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2019 - 18:05

@[member='Qras94'] Wiem, że tyle powinien ważyć. Karmię go świerszczami, załatwia się, suplementuję reptivite z d3 i repticalcium bez d3, temperatura 35 stopni pod lampą a w całym terrarium 27 stopni, wilgotność 40/50%

@[member='Dagn'] Bardzo biedny :( Mam nadzieję, że uda się go uratować ale jest bardzo silny, że jeszcze się trzyma

#5 Qras94

Qras94
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2019 - 18:06

A ile tych świerszczy zjada, jak często?

#6 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2019 - 18:10

@[member='Qras94'] Codziennie mu podaję to zjada około 2 świerszcze, kiedyś zjadał więcej :/

#7 Qras94

Qras94
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2019 - 18:19

Powinien lepiej wyglądać jeśli codziennie coś he, jakie pasożyty wet zdiagnozował, jakie leki podawał bo raczej na nie Sue antybiotyków nie stosuje

#8 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2019 - 18:28

@[member='Qras94'] Codziennie je i prawie codziennie wymiotuje a nie mówił jakie pasożyty ma powiedział tylko, że silne zarobaczenie. Podawałam Trimetoprim 

#9 GosiaW

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1705 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 01 styczeń 2019 - 18:32

Cały czas je, ale wszystko zwraca tak? A próbowałaś dać mu coś innego niż świerszcze. Totalnie się na tym nie znam, ale może spróbuj dać mu np. papkę z owadów. Może jest bardzo głodny i je ile da radę, a potem zwraca. Spróbuj dać mu papkę z jednego świerszcza i jak nie zwróci to kolejną porcję. Świerszcze mają te nóżki takie twarde, może podrażniają żołądek gekona. Może jak masz pod ręką mole woskowe, to by.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 Qras94

Qras94
  • Terrarysta

Napisany 01 styczeń 2019 - 18:39

A wet to jakiś specjalista od gadów bo nie słyszałem by pasożyty tym lekiem leczyć, nie chcę tu oceniać jego kompetencji bo mam za mała wiedzę na to ale troszkę mnie to zaskoczyło. Gekon załatwia się czy wszystko zwraca? Jak zjada i zwraca to nic dziwnego że nie przybiera, coś musi być nie tak ale sam w domu niewiele zgadasz. Innego weta bym poszukał osobiscie

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).