Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Wysypały mi się mączniki w pokoju...

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Makiec

Makiec
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 169 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 01 styczeń 2019 - 11:19

Owady trzymam w 3 pojemnikach - oddzielnie larwy, poczwarki i osobniki dorosłe. Pojemnik, w którym trzymam larwy wyślizgnął mi się z rąk i wszystko się rozsypało po pokoju... Larwy starałem się wyłapać i umieścić z powrotem w ich lokum. Wszelkie resztki posprzątałem odkurzaczem. Obawiam się czy udało mi się wszystko wyłapać i czy w pojemniku nie mogło być jaj (pomimo, że w teorii trzymałem tam tylko larwy to mogłem z opóźnieniem przenosić poczwarki/imago do docelowych pojemników). Czy powinienem zrobić coś jeszcze aby ustrzec się plagi mącznika w domu (dezynsekcja?)? Czy w domu nie mają szansy przeżyć i się tym nie martwić?

Podobne tematy: Wysypały mi się mączniki w pokoju...     x

#2 Dark_Raptor W hodowli

Dark_Raptor

Miniony Koordynator w działach owadzich

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 5696 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 01 styczeń 2019 - 19:43

W zasadzie nie masz się czym martwić. "Plagę" mogłyby zrobić tylko w pasujących im produktach spożywczych, a że kiepsko się wspinają, pewnie raczej mają słaby do nich dostęp w kuchni... przynajmniej tak zakładam, że wygląda to u Ciebie ;)

#3 Musashi

Musashi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 39 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 12 maj 2019 - 08:58

Ja bym się tym nie przejmował, tak jak napisałeś wysypały Ci się tylko larwy, a jak wiadomo one jajek nie składają więc nie ma się czym przejmować że rozniesie Ci się jakaś plaga. Poza tym one pasożytują na zbożach, a nie na dywanach.

#4 Rak0cy91 W hodowli

Rak0cy91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 528 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Wągrowiec

Napisany 06 czerwiec 2019 - 11:46

Uschną zanim się przepoczwarzą.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).