Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący ptaszniki

- - - - -  
Którego ptasznika wybrać?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 RusFol

RusFol
  • Terrarysta
  • Z nami od: 204 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 27 grudzień 2018 - 23:53

Witam, 

Jestem nowy w terrarystyce i zdecydowałem się na zakup ptasznika tylko mam problem z wyborem ,,Tego pierwszego" 

Zastanawiałem się nad 

1. Brachypelma smithi

2. Brachypelma auratum

I nie wiem który będzie lepszy na początek

Chyba że różnią się tylko wyglądem :P

z góry dziękuje za wszelakie odpowiedzi

Podobne tematy: Którego ptasznika wybrać?     x

#2 EntomologHobbysta W hodowli

EntomologHobbysta
  • Terrarysta
  • Z nami od: 452 dni
  • Polska / Łódzkie / Łask

Napisany 28 grudzień 2018 - 07:58

W zasadzie to wszytko jedno. Jednak osobiście poleciłbym ci klasyk czyli Brachypelma hamorii (ex. smithi). Tak czy tak po pewnym czasie będziesz chciał więcej ptaszników (wiem po sobie miało się skończyć na jednym a są 4 i skorpion  :-P ). Braszka pomoże ci się "przyzwyczaić" do ptaszników a potem możesz spróbować czegoś innego. 

#3 piter20020 W hodowli

piter20020
  • Terrarysta
  • Z nami od: 946 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Jelcz-Laskowice

Napisany 28 grudzień 2018 - 10:57

Z Brachypelma jest taki problem, że są po prostu nudne. Często nie chcą jeść i wolno rosną. To nie jest zbyt dobry wybór na pierwszego, bo się po prostu zniechęcisz. Zacząłbym od Chromatopelma cyaneopubescens.

#4 Bols

Bols
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3537 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 28 grudzień 2018 - 11:03

Poczytaj wszystko co się da i kup z 5 różnych. Przy 1 zwariujesz. Większość karmówki nie jest sprzedawana na sztuki wiec nie bedzie Ci zalegać.

#5 franiu

franiu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4194 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 28 grudzień 2018 - 14:27

Popieram kolegę Pitera, Chromatopelma cyaneopubescens jest świetnym wyborem na pierwszego ptasznika, zwłaszcza jak miałby to być tylko jeden. Piękne kolory, duża szybkość wzrostu, dobry apetyt i lubi być na widoku, właściwie brak wad ;) Mimo wszystko, Brachypelmy są dobre do rozpoczęcia przygody z ptasznikami.

#6 Jaykob1986 W hodowli

Jaykob1986
  • Terrarysta
  • Z nami od: 226 dni
  • Polska / Mazowieckie / Żyrardów

Napisany 29 grudzień 2018 - 12:19

Jeśli Brachypelme to tylko podrośniętą, tak z 3DC minimum, bo inaczej się zanudzisz. Koledzy dobrze radzą: Chromka jest świetnym wyborem na pierwszego. Albo jak wspomniał @Bols - kup z pięć różnych (bo zapewne i tak z czasem będziesz chciał więcej) i wtedy będziesz czerpał więcej przyjemności z ich posiadania. 

#7 Draznicht

Draznicht
  • Terrarysta
  • Z nami od: 198 dni
  • Polska / Mazowieckie / Piastów

Napisany 03 styczeń 2019 - 10:34

Fakt, jeśli chcesz się oswoić z ptasznikową rutyną Braszka będzie w sam raz, ale jak już przedmówcy nadmienili braszka jest specyficzna ;) Od siebie mogę dodać że z Braszką bedziesz mieć ten problem że strzela fochy z karmieniem, średnio się rusza (co akurat dla początkującego jest zaletą), zazwyczaj jest spokojna (moja jeszcze nigdy się nie wyczesywała, a przy tupiących domownikach może się stresować) i najlepiej jak kupisz jakies L5/6 bo wtedy nie powinieneś mieć już problemów z wylinką ;) jeśli posiadasz jakąś wiedzę na temat ptaszników, i coś wiesz o ich zachowani & pajęczym BHP  - bez ciśnienia na branie pupilka do rąk, to polecałbym chromatusa, caribenę, albo psalmopoeus-a jakiegoś -> przy czym nadmienię że na psalmopoeus-a powienieś uważać bo jest szybki, skoczny i zdarzają się agresywne. Jeśli natomiast bedziesz pamietać o pajęczym BHP i zapewnisz mu dobre warunki bytowe (bez przesady z tunelami, gałęziami i roslinami bo wtedy wzajemnie bedziecie mieć się dość przy czyszczeniu/karmienu) to odwdzięczy się niesawitymi popisami przy pajęczynowaniu i karmieniu(plus sporo się w sumie rusza). Jeśli jesteś jednak kompletnie nowy w temacie - nie ryzykuj - bierz braszkę i sporo czytaj na jej temat ;)        

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).