Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

jaszczurki

- - - - -  
Pomocy! Gekon mi chyba umiera!

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#1 KamilRTV

KamilRTV
  • Terrarysta
  • Z nami od: 180 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 27 grudzień 2018 - 23:00

Od jakiegoś czasu mój gekon orzęsiony się w ogóle nie rusza i nie chce jeść. Nie wiem ile dokładnie ma lat ale przypuszczam że jakoś 6 miesięcy. Ma specjalną miskę ze świerszczami i z repaszą. Repasze je tylko trochę czasami gdy da się ją mu pod pysk a tak to nie. Raz skoczył na świerszcza ale nie trafił i teraz to już w ogóle się do nich nie zbliża. Nie wiem co robić caly dzień i noc siedzi w jednym miejscu. POMOCY!

Podobne tematy: Pomocy! Gekon mi chyba umiera!     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2139 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 27 grudzień 2018 - 23:52

Wstaw zdjęcie. Jaki wynik badania kału i czy był leczony na pasożyty? I kiedy kupiony?

I jadł wcześniej i przestał czy nie je od kupienia? I jeśli nie je od kupienia to co jadł u poprzedniego właściciela?

#3 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3114 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 28 grudzień 2018 - 03:59

Skoro się nie rusza i o ile nie jest za późno, to umów się jak najszybciej do weterynarza w Krakowie jest ich kilka. Lista jest tutaj: www.terrarium.pl/t/vet

I tak jak wyżej opisz trochę więcej szczegółów, wstaw zdjęcie.

#4 KamilRTV

KamilRTV
  • Terrarysta

Napisany 28 grudzień 2018 - 09:54

Kupiłem go w sklepie zoologicznym ale przez jakieś 2 miesiące jadł a od jakiegoś tygodnia przestał. Można go praktycznie dotknąć a on nawet nie drgnie. Mam go od jakichś 3 miesięcy. Wylinkę przezchodził tydzień temu ale zeszła mu i tylko na łapie mu kawałek został przez jakieś 3 dni ale go sobie już zdjął
A jak się daje tu zdjęcia
Po za tym mało który weterynarz zna się na gadach. Na ssakach owszem czasami też na ptakach. Rzadziej na rybach a na płazach i ptakach to już w ogóle. Ale może spróbuję i nie był jeszcze u weterynarza. Tak jak mówię on jest jeszcze dosyć mały a jak go kupiliśmy to było wszystko dobrze. Jadł normalnie, chodził se i pił. Mamy dużo zwierząt w domu. Mieliśmy też zeberki (ptaszki takie małe) i jedna z nich się bardzo źle czuła i chodziliśmy chyba po 10 weterynarzach. I nikt nie wiedział o co chodzi. A potem odkryłem że ma jajko ale żaden weterynarz tego nie wykrył.

#5 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 28 grudzień 2018 - 10:33

Musisz iść do weterynarza od gadów nie do obojętnie jakiego. Listę wysłał Ci Vulpes. Weź go na rękę i sprawdź czy reaguje. A zdjęcie dodajesz - więcej opcji odpisywania i tam możesz załączyć zdjęcie, tylko jak już wybierzesz to musisz kliknąć "załącz ten plik". Napisz jeszcze jaki był wynik badania kału.
I jeszcze jedna ważna sprawa: jaką ma temperaturę w terrarium?

#6 KamilRTV

KamilRTV
  • Terrarysta

Napisany 28 grudzień 2018 - 10:38

Temperatura w nocy jest między 18 a 23 stopni a w dzień między 20 a 25 a wilgotność to 80%
Tak wygląda teraz śpi
Nie badałem jeszcze kału

Załączone pliki

#7 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 28 grudzień 2018 - 10:46

Jak się zachowuje na rece? I co oznacza jeszcze? Masz go od 2.5 miesiąca, kiedy planowałeś zbadać? Jak coś będzie się dziać? To gekon z zoologicznego, tak naprawdę może być chory na wszystko i mieć masę pasożytów. Rozumiem jakbyś kupił w bardzo dobrej hodowli i nie zbadał, ale z zoologicznego? I wstaw zdjęcie na którym dokładnie go widać, a nie siedzi w cieniu. Od góry, od boku, na płaskiej powierzchni, najlepiej z dobrym (ale bez przesady) światłem.

#8 KamilRTV

KamilRTV
  • Terrarysta

Napisany 28 grudzień 2018 - 11:00

On siedzi centralnie pod żarówką. Więc słabo widać bo jest duże światło. Teraz nie chce wchodzic na rękę ale tydzień temu to wchodził. Wtedy chodził normalnie po ręce ale jak miales rękę blisko ziemi to zeskakiwal. Chciałem go wziąć do weterynarza ale mój tata powiedział że nie trzeba, a sam nie mogę iść mam 14 lat. Tata powiedział że w nowym roku pójdziemy bo teraz wszystko jest zamkniete.
Na którymś zdjęciu widać go od boku. Jak się przyjrzysz to zobaczysz że na łapę w powietrzu . Chyba to trochę dziwne
Mam go wziąć na rękę ? I zobaczyć jak się zachowuje ?Nie wiem czy mogę jak śpi

Załączone pliki

#9 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 28 grudzień 2018 - 11:17

Twierdzisz, że gekon umiera a boisz się go wziąć na rękę. Jak umiera to już mu to nie zaszkodzi? Siedzi pod żarówką? I pod tą żarówką ma 20-25°?

#10 KamilRTV

KamilRTV
  • Terrarysta

Napisany 28 grudzień 2018 - 11:21

Nie boje się go wziąć na rękę po prostu nie wiem czy powinienem gdy śpi
Tak siedzi pod żarówką nie idealnie pod tylko jakies 20 cm pod zarowka
Nie wiem czy umiera. Dałem taki tytuł żeby inni to zobaczyli i zaeragowali. Ja kocham zwierzęta i nie wybaczyłbym sobie gdyby coś mu się stało

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).